Zavřít reklamu

Je tomu pár dní, kdy došlo k oficiálnímu vypuštění vlajkového modelu Galaxy S8 na trh a na internet už prosakují první informace o jeho nástupci – Galaxy S9. Podle nejnovějších zpráv začal vývoj nového procesoru, na kterém spolupracuje jihokorejský gigant Samsung s americkou společností Qualcomm. Tento nový čipset by měl být použit právě u Galaxy S9.

Vzhledem k faktu, že nejnovější procesor od firmy Qualcomm se nazývá Snapdragon 835, novinka by se dle všeho měla jmenovat Snapdragon 845. Výrobu procesoru by měla mít na starosti buďto tchajwanská společnost TSMC nebo samotný Samsung.

Informace ohledně výrobního procesu jsou poměrně skoupé. Snapdragon 835 tikající v nejnovějších vlajkových lodích je vyroben pomocí 10nm technologie. Oproti svým předchůdcům vyrobených 14nm procesem disponuje vyšším výkonem (24 %) a také menší energetickou náročností (30 %). Snapdragon 845 by měl být samozřejmě ve všech aspektech lepší, ale konkrétní čísla se nikde neuvádějí.

Na závěr je třeba dodat, že Samsung teprve nedávno představil druhou generaci 10nm výrobního procesu, který mu dovolil zvýšit výkon procesorů vyrobených 10nm technologií první generace o 10 % a zmenšit spotřebu o 15 %.

qualcomm_samsung_FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější