Zavřít reklamu

Giganti jako Samsung a Apple každoročně utratí obrovský balík peněz za vývoj svých vlajkových smartphonů. Nemalá část se vrazí i do vývoje fotoaparátu, jelikož ten je v dnešní době pro zákazníky stěžejní, často podle něho smartphony srovnávají a někdy dokonce hraje i tu nejklíčovější vlastnost při zvolení vítěze. Na podrobná srovnání výsledné kvality fotografií i videa se zaměřuje spousta specialistů i technicky zaměřených YouTuberů. Jedním z nich je i SuperSaf TV, který po vydání téměř každého vlajkového modelu porovnává novinku s ostatními králi na trhu. Tentokrát jsme se dočkali srovnání fotoaparátů Galaxy S8+ s iPhonem 7+ Plus.

Samsung letos nevylepšil fotoaparát po hardwarové stránce, ale hlavně po té softwarové. O tom, jak přesně jihokorejci fotoaparát u „es-osmičky“ vylepšili, se dozvíte v našem článku zde. Je ovšem vidět, že na iPhone 7 Plus softwarové vylepšení stačilo, protože z videa je patrné, že Galaxy S8+ ve většině případů pořizuje lepší snímky a natáčí i kvalitnější videa.

Výrazně lepší je záznam i stabilizace obraz u předního fotoaparátu a stejně tak i selfie fotografie, tedy až do doby, než musíte použít přední blesk z displeje, kde jednoznačně vítězí iPhone 7 Plus. Video ve 4K ze zadního fotoaparátu je na téměř stejné úrovni, jen s tím rozdílem, že záznam u Galaxy S8+ je barevně živější, zatímco u iPhone 7 Plus je podání barev realističtější. Optická stabilizace při chůzi a běhu je ale znatelně lepší opět u Galaxy S8+.

Kde Galaxy S8+ ještě s přehledem vítězí, je rychlost ostření při umělém, slabém světle v místnosti – díky funkci Dual Pixel ostří Galaxy S8+ skutečně bleskově, zatímco iPhone 7 Plus je výrazně pomalejší. Znatelně lepší je u Galaxy S8+ jednoznačně i mikrofon, kde jsou rozdíly mezi oběma vlajkovými telefony skutečně  znatelné.

Pokud se zaměříme na běžné a makro fotografie za ideálních světelných podmínek, pak jsou si telefony téměř rovny, konkrétně je iPhone 7 Plus možná o malinko lepší. „Es-osmička“ si totiž lehce vylepšuje barvy, zatímco smartphone od giganta z Kalifornie podává realistické fotografie. Jakmile se ale zešeří až setmi, je jasným králem Galaxy S8, který ve tmě i při přisvětlení bleskem fotí jednoznačně lépe.

iphone-7-plus-vs-galaxy-s8-camera-test

Mrkněte i na porovnávající fotografie od tom’s guide:

Dnes nejčtenější

.