Dilema: Vyplatí se přejít na Galaxy S8 z loňského modelu?

Letošní prémiové telefony Samsungu, Galaxy S8 a Galaxy S8+, jsou již k dispozici i českým zákazníkům, alespoň tedy některým z těch, kteří si je včasně předobjednali. Jaké jsou tedy první dojmy z používání?

V redakci vlastníme větší model Galaxy S8+ a okamžitě jsme si ho zamilovali. Infinity displej je opravdu silně návykový. Při prohlížení webu se na něj vejde podstatně víc řádků textu. Při sledování videí (například v Youtube nebo v aplikaci Google Play Filmy) zase oceňujeme možnost roztáhnout obraz na celou šířku displeje bez jeho zdeformování. Nezdálo se nám, že bychom tím přišli o významnou část obrazu a nestalo se, že bychom viděli z herce jen bradu.

Pocity z tolik kritizované čtečky jsme již zmínili v jednom z předchozích článků, ta může být pro mnoho zákazníků silným mínusem.

Trochu nepraktická se nám zatím jeví čtečka oční duhovky. Než se k ní uživatel dostane a než duhovku rozezná a telefon odemkne, trvá na náš vkus příliš dlouho, řádově zhruba dvoj až trojnásobek času, za který to stihne čtečka otisků prstů.

Telefon je svižný, má zase o něco výkonnější hardware, vyšší kapacitu vnitřního úložného prostoru (64 GB proti loňským 32 GB), pětkové Bluetooth a podobné maličkosti. Třeba fotoaparát už byl ale loni výborný, letos se lehce zlepšil přední, zadní se stejnými parametry si zase k lepším výsledkům pomáhá softwarově.

I proto si nemyslíme, že by každý uživatel sedmičky musel nutně upgradovat. Generační rozdíl je spíše menší a spokojený majitel Galaxy S7, což byl dle našeho názoru v mobilním světě vyložený majstrštyk, by dle našeho názoru zbytečně vyhazoval peníze.

Pokud tedy nejste až fanatičtí zastánci značky, nebo pakliže se vám rok starý telefon zrovna nerozbil, příliš důvodů ke změně nenajdete. I když už jen kvůli zážitku z onoho displeje za to „es osmička“ stojí.

Diskuze

  Mám S7 i S8 a s klidným svědomím mohu říct ano vyplatí se to

  Reagovat

  Taky jsem na tom stejně mám v ruce S7 edge a S8+ a mohu jen říct že je to krok dopředu displej vypadá nádherně tak i celý design telefon. Změna grafiky systému je opravdu skvělá a celkově se jedná o skvělý produkt. Spínač otisku prstů mi vůbec nevadí, držím telefon v levé ruce. Velikost ne pro mě přednosti multitasking je na tom mnohem lépe.

  Reagovat

  Myslel jsem, že vydržim, na DualSim/128 GB, ale nevydržel jsem. S8+ mam doma a nelituju.

  To dá rozum když už si zaplatil nehorázné prasule tak musíš tohle napsat já mám s7 edge a žena má s8 a až taková bomba to není normální uživatel si velkých změn ani nevšimne kromě displeje

  Reagovat

  Vyměnil jsem S7Edge za S8+ oba modré. Musím říct, že skok je to obrovský. Na papíře podobné, ale v ruce úplně jiný pocit jak vzhledově, tak pocitově. Baterka mi přes menší kapacitu vydrží 10-15% více…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět