Zavřít reklamu

Jen co vyšly první zahraniční recenze nejnověji uvolněných mobilů Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+, ve všech snad autoři sice vychvalovali fantastický Infinity (nekonečný) displej, na druhou stranu se však vesměs shodli na tom, že naopak čtečka otisků prstů se letos vůbec nepovedla. Po třiceti hodinách používání už také můžeme dát své zkušenosti do vínku. Jaké jsou?

Kritici se shodují na tom, že čtečka je nesmyslně umístěná až nahoře těsně vedle fotoaparátu, takže se na ni prsty špatně dosáhne, že má špatný tvar a výlis kolem je takový, že nepomáhá prst k čtečce nasměrovat. Mnozí si také stěžují na to, že čtečka reaguje pomalu a až na několikátý pokus.

Z vlastních zkušeností musím konstatovat, že je to víceméně pravda. Nesouhlasím snad jen s drobnostmi. Mně osobně výlis pomáhá a také tak často nesahám na čočku fotoaparátů, jak nyní velmi pravidelně můžeme číst v článcích o „es-osmičkách.“ Také mi nepřipadá rozpoznávání otisků prstů vyloženě nepřesnější, než jak tomu bylo u předchozího modelu.

Horší je to však skutečně s dostupností čtečky. V redakci vlastníme větší Galaxy S8+ a na ní se teprve odemykání telefonu pomocí fingerprint scanneru rovná malému akrobatickému cvičení. Zjistili jsem, že paradoxně při placení mi nejlépe vyhovuje, když telefon držím levou rukou a v případě nutnosti otisk ověřím pravým ukazováčkem, který ale směruji odshora dolů, tedy obráceně. Kupodivu to skvěle funguje, přestože jsme takhle otisk prstu registrovali standardně a nikoliv tímto způsobem.

Je to krkolomné, takže pevně věřím, že se Samsung poučí a už na podzim u Galaxy Note představí šťastnější řešení (minimálně čtečku dvakrát tak širší, zhruba v čtvercové velikosti) a příští rok, pokud možno, konečně také čtečku integrovanou do přední části displeje.

Abychom ale jen nekritizovali: oproti různým recenzentům jsme neměli příliš potíží s tím, že by telefon otisk okamžitě nerozeznával a navíc jsem si při zhasnutém telefonu (nebo při aktivaci funkce Allways On Display) navykl odemykat mobil rovnou přiložením prstu ke čtečce. Je to bleskurychlé.

Galaxy S8 fingerprint senzor FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější