Zavřít reklamu

Společnost Samsung navázala spolupráci s předním českým fotografem Herbertem Slavíkem a dala vzniknout unikátní výstavě jeho děl na moderních televizorech QLED TV. Tato výstava s názvem HRY probíhá v QLED galerii v pražské Kotvě (Revoluční 655/1, Praha 1) od 18. 4. do 21. 5. 2017. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout denně od 9.00 do 20 hodin. Vstupné na výstavu je zdarma.

Myšlenka na moderní výstavu s využitím digitálních obrazovek se v hlavě Herberta Slavíka zrodila již před mnoha lety. Až nyní ve spojení s novými Samsung QLED TV však začíná nabývat konkrétnější podoby. „Myslím si, že je to blízká budoucnost, s televizory QLED TV již současnost, že se výstavy a prezentace fotografií budou z velké části odehrávat na nejlepších digitálních, bezrámečkových panelech. Nemyslím však slideshow, ale zobrazení jedné fotografie na jedné obrazovce. Dynamika fotografií, 100% objem barev, kontrasty i hluboká černá se postarají o zcela jiný dojem, než jaký nyní nabízejí tištěné fotografie. Člověk tak při procházení výstavním prostorem může vnímat zcela odlišné emoce než doposud,“ říká Herbert Slavík s tím, že první krok k naplnění své vize uskuteční díky Samsung QLED televizorům na unikátní výstavě svých fotografií zachycujících sportovní okamžiky.

„V průběhu let jsem se jako fotograf zúčastnil 14 olympijských her, sport je jedno z ústředních témat, které rád fotím. Barvy, světlo, emoce, to je to, co mne na sportu baví a snažím se tu výjimečnou atmosféru sportovišť zprostředkovat prostřednictvím fotografií. Ne však reportážním či dokumentárním pohledem, spíše tím uměleckým a abstraktním. Podle mého názoru spolu moderní technologie a dynamický sport perfektně souzní, proto je vystavování sportovních fotografií na digitálních obrazovkách logickým krokem,“ vysvětluje téma výstavy Herbert Slavík.

Perfektní obraz na Samsung QLED TV zajišťuje technologie Quantum Dot, postavená na mikroskopických krystalech, z nichž každý vyzařuje specifickou barvu. Díky nim je televize schopna zobrazit 100% objem barev. Technologie Ultra Black, tedy antireflexní vrstva eliminující nežádoucí odlesky, vylepšuje vnímání černé a ve spojení s vysokým jasem (až 2 000 nitů) pak tvoří výjimečný kontrast obrazu.

Samsung QLED TV Galerie Herbert Slavik

Dnes nejčtenější

.