MasterCard přichází s platební kartou, která má integrovanou čtečku otisků prstů

|
Kategorie:Ostatní
Diskuze

Samsung se snaží rozšiřovat svou platební službu Samsung Pay, co to jde. Nedávno jsme vás dokonce informovali, že služba od jihokorejců míří i do České republice, i když v omezené formě. Výrobci kreditních a debetních kart ale také nezahálejí, a tak přichází s vlastními inovacemi. Největší novinku za poslední roky nyní představuje MasterCard, který do platebních karet integroval čtečku otisků prstů.

Společnost uvádí, že zvládla čtečku do karty zabudovat, aniž by se změnily její rozměry, především pak tloušťka. Navíc senzor nepotřebuje ani integrovaný zdroj energie, tu si totiž vytáhne přímo z terminálu, ke kterému uživatel kartu přikládá. Mastercard serveru CNET prozradil, že ani terminály nebude nutné upravovat, nové karty budou fungovat s těmi stávajícími.

Čtečka v kartě přinese jednu hlavní výhodu – uživatel už nebude muset nikdy zadávat PIN nebo se dokonce na terminálu podepisovat. Nicméně nová karta nebude tak bezpečná ani pohodlná jako například Samsung. Majitel karty totiž bude muset navštívit svou banku, kde si nechá naskenovat otisk prstu a banka mu do karty nahraje potřebná data, aby ho čtečka byla schopná autentizovat při platbě.

MasterCard se ještě nechal slyšet, že první verze karty se čtečkou nebude bezkontaktní, tudíž její majitelé budou nuceni kartu vkládat do platebního terminálu. Společnost ale uvedla, že v současné době již pracuje i na bezkontaktní verzi, co naznačuje, že  bychom se ji mohli dočkat v řádu několika měsíců.

Karta se čtečkou se začala testovat v Jižní Africe, kde už MasterCard dokončil dva pilotní testy. Další budou pokračovat nyní v Evropě a Asii. Na začátku příštího roku by se pak karta měla dostat i do Spojených států.

Norská firma Zwipe pracuje na platební kartě se čtečkou otisků prstů už do roku 2014:

 

zdroj: MasterCardCnet

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět