Zavřít reklamu

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát osadil Samsung svou vlajkovou loď dvěma rozdílnými procesory. Zatímco Galaxy S8 a Galaxy S8+ pro americký trh disponuje Snapdragonem 835 od Qualcommu, modely pro ostatní trhy (včetně Evropy a tím i ČR) se mohou pochlubit čipem Exynos 8895, který si vyrábí samotný Samsung. Obě čipsety jsou z hlediska vlastností, funkčnosti a výkonu poměrně podobné, přeci jen tu ale nějaký rozdíl je.

Oba čipy jsou vyráběny 10nm FinFET technologií, disponují gigabitovými LTE modemy a podporují Bluetooth 5.0. Všechny ale zajímalo, jestli jsou procesory stejné i co se výkonu týká. Zahraniční server GSMArena podrobila oba modely s rozdílnými procesory řadě benchmarků a nyní zveřejnila finální výsledky. Ty nám dokazují, že Galaxy S8 s Exynos 8895 pro evropské a další trhy je výkonnější než model pro USA.

Hlavní rozdíly byly zaznamenány v grafickém výkonu. Z benchmarků je jasné, že ARM Mali-G71 MP20 v Exynosu 8895 je výkonnější než GPU Adreno 540 uvnitř čipové sady Snapdragon 835. Procesor od Samsungu zvítězil ve všech testech GFXBench,  Basemark X a Basemark ES 3.1 Metal.

Rozdíly jsou ale i v celkovém výkonu. Zatímco Snapdragon 835 dosahoval lepší výsledků při zátěži jednoho jádra, Exynos 889 byl naopak rychlejší při využití všech jader, což je ve své podstatě ve výsledku důležitější. Když je totiž potřeba skutečný výkon, aktivují se všechna jádra a zde evropský model nad americkým vítězí. Nicméně je zajímavé, že obě varianty Galaxy S8 nabízejí nižší výkon při zátěži jednoho jádra než loňský Galaxy S7 s procesorem Snapdragon.

Two Galaxy S8 FB

Dnes nejčtenější

.