Zavřít reklamu

Prodejně neúspěšný telefon Galaxy Note7 by se měl letos dočkat svého nástupce. S novými informacemi se objevil Ming-Chi Kuo, jeden z předních analytiků, který má velice blízko ke společnostem Samsung a Apple. Nové spekulace vypadají velice zajímavě, zahrnují například přítomnost obřího 6,4palcového QHD+ displeje a duálního fotoaparátu.

Ačkoliv se po fiasku s Galaxy Note7 tvrdilo, že Samsung celou řadu Galaxy Note zruší, není tomu tak a podle Kua se chystá Samsung k velkolepému návratu. Očekávaný Galaxy Note 8 by měl být prvním smartphonem od Samsungu, který bude disponovat duálním fotoaparátem. O něm se dříve spekulovalo v souvislosti s Galaxy S8 a S8+, ale jak se ukázalo, již představené vlajkové modely mají „pouze“ jednu čočku fotoaparátu.

V Note 8 by měly být dva rozdílné snímače – jeden 12Mpx a druhý 13Mpx. Podle prvních nástřelů by se mělo jednat o kombinaci širokoúhlého objektivu a teleobjektivu. Fotoaparát by měl ve výsledku vytvářet fotografie podobné těm z iPhone 7 Plus, tedy s efektem rozmazaného pozadí. V neposlední řadě by měl fotoaparát nabídnout trojnásobný optický zoom a chybět by neměla ani optická stabilizace obrazu (OIS). Dle slov analytika by měl být fotoaparát daleko lepší, než je ten v iPhone 7 Plus nebo přibližně na stejné úrovni jako u doposud nepředstaveného iPhonu 8.

galaxy-note8_FB

Kromě výše zmíněného by měl Galaxy Note 8 dostat také zakřivený 6,4palcový AMOLED displej s QHD+ rozlišením a čtečku otisků prstů, která bude umístěna na zádech telefonu. Na čtečku zabudovanou v panelu displeje si prý budeme muset ještě nějakou dobu počkat – technologie není připravena. Kuo se také zmínil o procesorech, v závislosti na regionu bude telefon poháněn buďto Exynosem 8895 nebo Snapdragonem 835.

Jaká bude realita nikdo, kromě samotného Samsungu, neví. Vzhledem k analytikově historii však můžeme tyto informace pokládat za přesné a zřejmě nebudou daleko od pravdy.

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.