Zavřít reklamu

Světoznámá servisní síť iFixit je v našich končinách spíše než servisem známá tím, že se věnuje rozebírání téměř všech významných technologických novinek. iFixit tak samozřejmě nemohl uniknout ani nový telefon od Samsungu Galaxy S8. Tím, co zřejmě zajímá všechny, je baterie, která Samsungu v loňském roce způsobila nemalé problémy a finanční ztráty. O to zajímavější je, že se v Galaxy S8 nachází prakticky stejná baterie jako v Note 7, tedy minimálně co se napětí, kapacity a konstrukce týká. Například Galaxy S8+ má baterii 3500mAh – 13,48Wh, která je taktéž v Note 7.

Samsung tím jednoznačně říká, že je na stoprocent přesvědčen, že problém v loňském roce nebyl v baterii, ale v tom jak byla vyrobena. Ve svou baterii vkládá společnost důvěru a jediné, co bylo potřeba změnit, byla jakost výroby. Dokonce i poloha umístění baterie, rámeček který ji obklopuje a její připojení je velmi, ale skutečně velmi podobné tomu, jak to bylo v Note 7. Samsung si je dokonce tak jistý tím, že se problém z loňského roku nebude opakovat, že baterii fyzicky lepí k samotné konstrukci telefonu, což ji dělá velmi obtížně odstranitelnou a vyměnitelnou v případě, že by se přece jen objevil nějaký ten problém.

iFixit však samozřejmě nejvíce zajímalo, jak je na tom S8 s opravitelností a zde telefon příliš neobstál a získal jen 4/10 bodů. Problém vidí servisní centrum v použití lepidla, zakřiveném a těžko opravitelném displeji a designu, který je tvořen na obou stranách sklem. Na druhou stranu je nutné uvést, že Samsung samozřejmě drtivou většinu oprávněných reklamací neřeší opravou, ale výměnou telefonu kus za kus.

Samsung Galaxy S8 teardown FB 2

Dnes nejčtenější

.