Zavřít reklamu

Na konci minulého týdne se po boku Galaxy S8 a Gear VR s ovladačem objevila i druhá generace 360stupňové kamery Gear 360. Ta disponuje dvojicí fotoaparátu s rozlišením 8,4-megapixelů, světelností f/2,2 a objektivy s efektem rybího oka. Velkou výhodou je i to, že nová Gear 360 umí natáčet videa v (necelém) 4K rozlišení.

Kamerka by se v USA měla začít prodávat 21. dubna a v České republice pak 28. dubna. Podle našich informací však ještě nejsou dostupné ani testovací kousky pro média, a tak je nepravděpodobné, že už za necelé dva týdny bude možné kamerku v Česku zakoupit.

Samsung však už nyní vydává novou aplikaci Samsung Gear 360 (New), která přichází s plnou podporou nové verze Gear 360. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma z Google Play Store a je kompatibilní nejenom s novou kamerou Gear 360 (2017), ale i se starší verzí.

Z jejího popisu se také dozvídáme, že je kompatibilní jen s Galaxy S8, S8+, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6, S6 edge, A5 (2017) a A7 (2017). Abyste mohli využít funkci živého vysílání, je potřeba mít na některém z podporovaných zařízení nainstalovaný Android Nougat. Samotná kamera je ale kompatibilní i s novějšími modely iPhonu a stejně tak i s PC a Macy.

Nefunkční prototyp kamerky jsme si osahali na konferenci Samsungu:

gear-360_FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější