Zavřít reklamu

Na začátku měsíce, jen krátce po představení Galaxy S8 a Galaxy S8+ vypluly na povrch snímky prototypu vlajkového modelu, který se lišil od finální podoby. Zachycené zařízení totiž disponovalo duální fotoaparátem, podobajícím se tomu, jaký mají Apple nebo Huawei u svých vlajkových lodí, jen s tím rozdílem, že byl vertikální. Nyní se objevily další, o něco kvalitnější snímky prototypu, které nám opět potvrzují, že chybělo jen málo a dočkali bychom se u Galaxy S8 dvojitého zadního fotoaparátu.

Že Samsung vyvíjí duální kameru se vědělo ještě před samotným představením letošního top modelu. Fotografie „es-osmičky“ s obyčejným fotoaparátem doplňovaly i ty s duálním. Ještě pár týdnů před premiérou si tak všichni mysleli, že i Samsung se sveze na vlně posledního trendu a osadí svůj špičkový smartphone dvěma zadními fotoaparáty, které se budou navzájem doplňovat. Jak ale všichni moc dobře víme, nestalo se tak, což ovšem ještě neznamená, že jihokorejci od této myšlenky úplně upustili.

Duálním fotoaparátem se totiž s největšího pravděpodobností pochlubí letos na podzim Galaxy Note 8. Kromě novinky v podobě dvou čoček nabídne také nový design díky téměř bezrámečkovému displeji. Chybět by neměl stylus S Pen a možná dokonce ani zabudovaná čtečka otisků prstů pod displejem.

Tu ostatně Samsung testoval už u Galaxy S8, ale podle zákulisních informací se mu nakonec nepodařilo využít technologii od Synaptics a musel na poslední chvíli čtečku přemístit na záda vedle fotoaparátu. Že Samsung skutečně testoval Galaxy S8 bez čtečky na zádech dokazují i fotografie uvedené výše, kde je senzor u prototypu umístěný pravděpodobně pod displejem.

Samsung Galaxy S8 dual camera FB

zdroj

Dnes nejčtenější

.