Zavřít reklamu

Za pár dní se začnou prodávat nové vlajkové modely Samsung Galaxy S8 a S8+, které nabízí vynikající hardwarovou výbavu a jedinečný a krásný design. V oblasti softwaru oba dva modely taktéž nezaostávají – společnost Samsung pro své telefony dokonce vyvinula novou virtuální asistentku Bixby. Bohužel nejde vše podle plánů, Samsung má s inteligentní asistentkou velké problémy.

Jak jsme vás již informovali, Bixby bude zpočátku velice omezená a nebude umět celou řadu úkolů. Navíc bude dostupná pouze ve dvou jazycích – nové sady jazyků bude výrobce časem přidávat. Co je však nejvíce zajímavé, Galaxy S8 a S8+ mají na straně telefonu speciální tlačítko, kterým Bixby vyvoláte. Vzhledem k technickému stavu asistentky a k faktu, že našinci ji nebudou moci plně využít ani kdyby fungovala na 100 %, tlačítko nelze po nejnovější OTA (over-the-air) aktualizaci ani přemapovat, respektive nastavit třeba jako spoušť fotoaparátu.

K celé situaci se vyjádřil server XDA Developers, který tvrdí, že funkce tlačítka půjde změnit pouze po rootnutí telefonu, k čemuž nemusí mít většina uživatelů odvahu. Suma sumárum budete mít na telefonu tlačítko, pro které nenajdete žádné využití a po jeho stisknutí na vás akorát vyskočí velice omezená osobní asistentka Bixby.

bixby_FB

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.