Zavřít reklamu

Samsung se prvním modelem ze své prémiové řady Galaxy S pochlubil poprvé v březnu 2010. Samsung Galaxy S T959 (u T-mobile byl označený jako Samsung Vibrant) disponoval 4″ Super AMOLED displejem o rozlišení 480 x 800 pixelů (chráněným krycím sklem Corning Gorilla Glass), VGA předním a 5-megapixelovým zadním fotoaparátem se schopností natáčet videa v rozlišení 720p (HD) při 30 snímcích za vteřinu, 512 MB RAM, Samsung procesorem s jedním jádrem o taktu 1 GHz a baterií o kapacitě 1500 mAh.

Nutno podotknout, že se jednalo o model pro trh ve Spojených státech, i proto měl telefon speciální označení pro americký T-mobile. V Evropě se prodával model s označením Samsung I9000 Galaxy S, který se světu ukázal také v březnu 2010, ale disponoval navíc hlavně hardwarovým domovským tlačítkem. Díky tomu byl znatelně odlišný i design. Nicméně vše ostatní, včetně rozměrů (až na hmotnost), bylo shodné s T959 Galaxy S.

První Samsung Galaxy S vs. Samsung Galaxy S8:

A nyní po osmi letech se jihokorejci vytáhli s nejnovějším vlajkovým telefonem své značky, který je kompletně odlišný. Pěkné srovnání si připravil EverythingApplePro, který ve svém videu ukázal, jak moc se řada Galaxy S od prvního modelu k tomu nejnovějšímu změnila. Samsung přešel na jiné materiály, výrazně zvětšil displej, čímž samozřejmě znatelně narostly i rozměry telefonu (až na tloušťku), přemístil fotoaparát i porty a vyměnil kapacitní (později hardwarová) tlačítka za softwarová.

YouTuber kromě designu ale porovnal i systémové prostředí, displej, výkon a nakonec samozřejmě i fotoaparát, kdy srovnávací fotografie a video si můžete prohlédnout na samotném konci.

Galaxy S vs Galaxy S8 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.