Zavřít reklamu

Na internetu, respektive ve službě YouTube, se začínají objevovat videa, která porovnávají kvality fotoaparátů vlajkových lodí společnosti Samsung a Apple. Není proto divu, že jsou většinou diskuse pod těmito videi bouřlivé, každý telefon má co do sebe a každý se řadí mezi absolutní špičku minimálně co se fotoaparátu týče.

Zatímco při porovnání specifikací staršího Galaxy S7 a nově představeného Galaxy S8/S8+ nejsou vidět v případě fotoaparátu téměř žádné rozdíly, skutečnost je poněkud jiná – Samsung opravdu na nových fotoaparátech zapracoval. Jak nový fotoaparát funguje jsme vám popsali v samostatném článku, přesto bychom rádi připomněli, že největší změna se odehrála pod kapotou. Samsung do telefonu vměstnal speciální koprocesor, který má na starosti pouze focení a právě ten má na výslednou kvalitu fotografií největší vliv.

Na internetu (služba flickr) se objevila sada více jak dvaceti fotografií, které byly pořízeny telefonem Galaxy S8 a dlužno dodat, že vypadají opravdu úžasně. Celé album můžete nalézt přímo zde.

Připomeňme, že Galaxy S8 má ve svém nitru zabudovaný 12Mpx snímač se světelností objektivu f/1.7 s velikostí pixelu 1.4 mikronu. Velikost senzoru je 1/2.55 palců – zoomovat lze až 8krát. Kromě toho jsou připravené také různé módy jako panorama, slow motion, časosběr či možnost ukládání fotografií do bezztrátového formátu RAW.

galaxy-s8_statue_FB

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.