Zavřít reklamu

Aktualizováno o nové informace, jak přesně bude u nás Samsung Pay fungovat.

I když se moderní platební systémy pomalu rozšiřují, stále se ještě ani jeden z nich nedostal do České republiky. Podle informací by se služba Android Pay měla u nás ukázat ještě letos, na Apple Pay si ale majitelé svých jablečných miláčků pravděpodobně počkají ještě dlouho. Poslední metodou je Samsung Pay, o které se nyní dozvídáme, že zavítá do Česka.

Samsung Pay je specifická platební služba, která je pochopitelně dostupná jen na zařízeních od společnosti Samsung. Funguje tedy na podobném principu jako konkurenční Apple Pay. Vzhledem k dosavadní nedostupnosti těchto služeb u nás si banky jako ČSOB nebo KB našly vlastní cestu, jak svým zákazníkům umožnit provádět platby v obchodech pomocí chytrého telefonu. Nicméně Samsung Pay je zařízením jihokorejské společnosti šitá na míru, což představuje benefity pro uživatele v podobě snadnějšího přístupu a tím i rychlejší dokončení transakce.

Bohužel Samsung zatím nespecifikoval, kdy konkrétně bychom se jeho platební služby měli v České republice dočkat. Stejně tak nepadla zmínka o dostupnosti u našich slovenských bratrů. Zatím ovšem víme, že Samsung Pay u nás bude dostupná prozatím jen v online obchodech. O platbách na bezkontaktních terminálech v kamenných prodejnách to podle zprávy zatím nevypadá. Na bližší informace si tak budeme muset ještě počkat, ale jakmile se k nám nějaké dostanou, budeme vás samozřejmě informovat.

Samsung Pay a Visa Checkout

Samsung Pay v České republice bude tedy fungovat díky spolupráci mezi společnostmi Samsung a Visa. Provádění plateb na internetu přes metody Samsung Pay a Visa Checkout bude nyní pro zákazníky snazší, protože se nebudou muset zdržovat vyplňováním formulářů s dodací adresou nebo přihlašovacích údajů.

Pokud tedy budete nakupovat v e-shopu, s podporou Visa Checkout, bude vám pro zaplacení stačit jen otisk prstku, kterým platbu potvrdíte. Platební údaje, dodací a fakturační adresu už budete mít vyplněnou z aplikace Samsung Pay, a služba Visa Checkout si jen údaje převezme a vyplní v e-shopu. Na smartphonu bez čtečky bude nutné zadat klasicky přihlašovací jméno a heslo do aplikace. Pokud budete platit přes prohlížeč na desktopu, bude ještě potřeba přes telefon naskenovat vygenerovaný QR kód.

Díky spolupráci s Visou můžeme milionům uživatelům Samsung Pay nabídnout snadné, rychlé a bezpečné placení a nakupování online na mobilních zařízeních i stolních počítačích,“ řekl Injong Rhee, výrobní ředitel Samsung Electronics z oddělení mobilní komunikace. „Naše partnerství přináší výhody nejen uživatelům služby Samsung Pay, ale také statisícům online obchodníků, kteří hledají efektivní řešení, jak zvýšit míru konverze objednávek,“ uzavírá Rhee.

Galaxy S8 Samsung Pay FB

Dnes nejčtenější

.