Zavřít reklamu

Máte dojem, že mobilní průmysl stagnuje a že se rok co rok snaží výrobci chytrých telefonů pouze uměle navyšovat čísla? Možná máte pravdu. Opravdová revoluce by však měla přijít až po odhalení tzv. skládacího telefonu. Vysoce postavený inženýr, Kim Tae-Woong, však brzký příchod skládacích telefonů popřel, současné telefony s displejem od okraje k okraji (bezel-free) se prý prodávají výborně.

„Jelikož se telefony s displejem od okraje k okraji prodávají dobře, na vývoj skládacího displeje máme ještě dostatek času,“ prohlásil Kim Tae-Woong na konferenci Display TechSalon.

Ačkoliv jsou technologie Samsungu na dostatečné úrovni a skládací telefon již z fabriky stejnojmenné společnosti vylezl, výrobce chce využít času k postupnému zdokonalování skládacích displejů. Podle loňských informací magazínu Bloomberg má Samsung v plánu vydat letos dva telefony, které mají lákat na ohebný displej. Tyto informace jsou však v přímé konfrontaci s aktuálními spekulacemi, podle kterých má Samsung představit první skládací telefon až v roce 2019, ne-li později.

Jak to nakonec všechno dopadne si netroufáme ani hádat. Pravdou ale je, že pokud se aktuální vlajkové modely prodávají velice dobře, výrobce si může s představováním revolučních technologií dát na čas a v případě, že stávající technologii ještě vylepší, zákazník tím nemá rozhodně co ztratit, spíše naopak.

Koncepty skládacího telefonu od Samsungu:

foldable_FB

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.