Zavřít reklamu

Odborníci z DisplayMate, tedy ze společnosti specializující se na kalibraci a optimalizaci displejů, si vzaly do parády nový Galaxy S8 a podívali se mu svým odborným okem na displej. DisplayMate byl z panelu Galaxy S8 nadšený a prohlásil, že se v současné době jedná mezi smartphony o vůbec nejlepší displej na světě.

Test od odborníků přináší i zajímavé poznatky. Dozvěděli jsme se, že „nekonečný“ Super AMOLED displej s téměř 3K rozlišením (2960 x 1440 při 551 ppi) dosahuje vrcholu jasu nad 1000 nitů. I barevné podání je naprosto skvělé, protože displej prý umí zobrazit 113% z DCI-P3 barevného gamutu a 142% z sRGB / Rec.709 gamutů, což nám říká, že displej telefonu má vysokou barevnou přesnost i za jasného okolního světla (například venku na slunečním světle).

Kromě toho Galaxy S8 je první smartphone, který má certifikaci od UHD Alliance pro Mobile HDR Premium, což znamená, že uživatelé si mohou na jeho displeji vychutnávat videa s vyšším dynamickým rozsahem.

Podobně jako u Galaxy Note 7, i Galaxy S8 má dva senzory okolního světla pro lepší automatickou regulaci jasu obrazovky. DisplayMate ve svých testech prozrazuje, že Galaxy S8 podporuje čtyři režimy obrazovky, tři barevné gamuty a možnost nastavit bílý bod. Každý z těchto režimů prý vždy nabízí vyšší přesnost barev ve srovnání s loňským modelem.

Zdá se, že i pozorovacích úhly se v porovnání s displejem Galaxy S7 zlepšily. Novinka od jihokorejců nabízí režim zvaný Video Enhancer, který rozšíří dynamický rozsah při sledování fotografií a videí. Jedná se o režim podobný HDR, ale nemá stejné kódování. Samsung u svého letošního vlajkového modelu zapracoval i na Always On displeji, který má nyní nižší spotřebu energie v porovnání se starším bratříčkem.

Pokud vás zajímá kompletní rozsáhlé hodnocení včetně všech podrobností, pak si nenechte ujít původní článek (v angličtině).

Galaxy S8 display FB

Dnes nejčtenější

.