• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  Víme, proč nemá Galaxy S8 zabudovanou čtečku otisků prstů v displeji

  Na internetu se dlouhou dobu objevovali různé informace o tom, že bude mít Galaxy S8 čtečku otisků prstů zabudovanou přímo v těle displeje. Oficiální představení „es osmiček“ však veškeré tyto spekulace smetlo ze stolu, telefony žádnou integrovanou čtečku v displeji nemají, namísto toho ji Samsung umístil na záda hned vedle fotoaparátu.

  Na technologii spolupracoval jihokorejský gigant se společností Synaptics, která je hlavním výrobcem různých dotykových zařízení (touchpadů). Samsung investoval do vývoje velký obnos peněz, funkčnost bohužel nebyla ideální i přesto, že existovala celá řada prototypů, manažeři se proto rozhodli čtečku raději umístit „klasicky“ na záda telefonu.

  „Samsung v loňském roce investoval do vývoje této technologie od společnosti Synaptics, výsledky však byly spíše zklamáním,” pochází od anonymního zdroje serveru The Investor. „S blížícím se termínem zahájení sériové výroby se Samsung rozhodl umístit čtečku na zadní stranu telefonu, stalo se tak doslova na poslední chvíli“.

  Ačkoliv se nová technologie do letošních vlajkových modelů Galaxy S8 nedostala, Samsung se společností Synaptics na vývoji i nadále intenzivně spolupracuje a je pravděpodobné, že se s ní budeme moci setkat například u Galaxy Note8.

  Zdroj: PocketNow

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články