Zavřít reklamu

Samsung se již jednou vychytávkou, kterou v současné době nemá žádný jiný smartphone na trhu pochlubil a to když se ukázalo že plně podporuje jeden gigabit LTE síte. Dnes tu pro vás máme druhou novinku, kterou taktéž nemá v současné době žádný jiný telefon na světě  a tou je podpora pro Bluetooth 5.0. V letošním roce se sice tohoto rozhraní dočkáme u mnoha zařízení, ovšem v současné době jej nemá žádný jiný smartphone na trhu než Galaxy S8 a S8+. Bluetooth 5.0 je přitom skutečně výrazně lepší než současně používaný Bluetooth 4.0 a ve srovnání s ním přináší obrovské výhody.

Hlavní a uživatelsky nejzajímavější novinkou Bluetooth 5.0 je fakt, že posílá dva nezávislé signály, díky čemuž můžete se svým kamarádem sledovat na jednom zařízení stejný obsah a zvuk posílat do dvojice sluchátek, přičemž si navíc na každých sluchátkách můžete nastavit vlasntí hlasitost bez toho, aniž byste ovlivnili hlasitost druhých sluchátek. Další výhodou je dvojnásobná rychlost přenosu dat oproti Bluetooth 4.2 a čtyřnásobný datový rozsah. To znamená, že můžete přenášet data na čtyřikrát větší vzdálenost naž u Bluetooth 4.2 a taktéž bysme měli zaznamenat výrazně lepší kvalitu přenášeného zvuku.

Bluetooth 5.0 zřejmě není tím, proč si svůj S8 koupíte, ale je skvělé vědět, že i když je tneto protokol ještě v lenkách, novinka je na něj již připravena a tak v nejbližších letech, kdy jej začnou využívat další zařízení o nic nepřijdete

Telefon bez hrani Galaxy S8 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.