Zavřít reklamu

Největším výrobcem OLED displejů je jihokorejský Samsung, ten si totiž drží v tomto odvětví úctyhodných 95 % trhu. Očekávání jsou velká, příští rok se má poptávka po displejích ještě zvýšit a Samsung se na tento stav hodlá patřičně připravit. Podle posledních informací chystá rozšířit svou výrobu, do které investuje 8,9 miliard dolarů, což v přepočtu dělá 222,5 miliardy korun.

Hlavním důvodem, proč Samsung do tohoto odvětví investuje takové množství peněz jsou především telefony iPhone 8 a jeho nástupci. Letos by se měla OLED displeje dočkat pouze nejdražší verze iPhonu 8, avšak v příštím roce se počítá, že Apple nasadí OLED displeje i do ostatních verzí a poptávka po panelech tak bude obrovská.Apple není jediný, který sahá po OLED displejích. Poptávka roste také ze strany různých čínských výrobců, čehož si je Samsung vědom a snaží se včas připravit na velký nárůst poptávky.

samsung_apple_FB

Může se zdát, že je investice v podobě 8,9 miliard dolarů příliš vysoká, ale není tomu tak. Pokud uvážíme, že si Apple doposud objednal 60 milionů displejů za cenu 4,3 miliardy dolarů a uzavřené smlouvy počítají s celkovou dodávkou 160 milionů kusů, Samsungu se investice velice rychle vrátí.

Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.