Zavřít reklamu

Kapacita baterie Galaxy S8 s 5,8palcovým displejem činí pouze 3 000 mAh, kapacita akumulátoru většího modelu, Galaxy S8+, má o 500 mAh více. Pro srovnání, loňský Galaxy S7 s 5,1palcovým displejem ve svých útrobách skrývá 3 000mAh baterii a zahnutý Galaxy S7 edge s 5,5palcovým displejem má 3 600mAh baterii.

Už při pohledu na specifikace musí být každému hned jasné, že to s výdrží nových „es osmiček“ nebude žádná sláva. Na druhou stranu, ve prospěch novinek hovoří použití nových procesorů Exynos vyráběných 10nm procesem, které jsou energeticky méně náročné, než loňské Exynosy vyrobené 14nm technologií. Bohužel je realita jiná a nové telefony žádná úsporná opatření nezachraňují.

Z následující tabulky je patrné, že Galaxy S8+ vede oproti loňskému Galaxy S7 edge pouze při poslouchání hudby při vypnuté funkci Always On – zde se zřejmě nejvíce projevuje výrobní technologie procesoru – a při surfování na internetu v síti 3G.

baterie_s7-edge_s8_

V druhé tabulce se dozvíte, že menší Galaxy S8 je na tom oproti Galaxy S7 opět hůře, ale rozdíl už není tak výrazný, jako v případě dvojice Galaxy S8+ a Galaxy S7 edge. Galaxy S8 má navrch při poslouchání hudby s vypnutou funkcí Always On a při přehrávání videí. V ostatních případech je na tom stejně nebo malinko hůře.

baterie_s7_s8

Malou útěchou tak může být alespoň podpora rychlého nabíjení, kdy vás horší výdrž nebude muset tolik trápit. Přesto by si obě dvě letošní novinky zasloužily kvůli zvětšeným displejům o něco větší baterie, nemyslíte?

Telefon bez hrani Galaxy S8 FB

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.