Zavřít reklamu

Když se podíváte na specifikace loňského modelu Galaxy S7 a nové vlajkové lodi Galaxy S8 zjistíte, že jsou fotoaparáty na chlup stejné. V útrobách obou přístrojů se nachází 12Mpx kamerka se světelností f/1.7, optickou stabilizací obrazu (OIS) a Dual Pixel zaostřováním. Proč je tedy fotoaparát Galaxy S8 o tolik lepší, než ten u Galaxy S7? Za vším stojí speciální koprocesor starající se pouze o fotografie.

Tento speciální procesor zjednodušeně řečeno zpracovává sérii po sobě jdoucích snímků, které následně složí do jedné jediné fotky. Díky tomuto postupu focení Samsung docílil výrazné redukce šumu a fotografie jsou navíc mnohem ostřejší, než při běžném focení, kdy dojde k zaznamenání pouze jednoho snímku.

Musíme však dodat, že Samsung není první společností, která podobného postupu využívá. Úplně prvním takovým telefonem byly telefony Pixel & Pixel XL od společnosti Google. Na druhou stranu, Galaxy S8 má v rukávu již zmíněné technologie jako Dual Pixel a optickou stabilizaci obrazu, které telefony od Googlu nemají. Výsledky by tedy mohly být ještě o něco lepší, než v případě už tak velice výborných fotomobilů Pixel.

galaxy-S8_camera_FB
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Další rozdíly by měly být patrné v rychlosti ukládání fotografií. Jelikož je výsledný snímek složen hned z několika fotografií, telefon potřebuje na sestavení nějaký čas. Při focení s telefony Pixel nejdříve dochází k uložení fotografií na vnitřní úložiště, kde se následně složí do jedné, díky tomu si uživatel nemůže fotografii ihned po pořízení zobrazit a musí pár sekund počkat. Samsung by v tomto případě mohl mít opět navrch, a to díky rychlému procesoru Exynos 9. série vyrobeného 10nm technologií a vylepšenému vnitřnímu úložišti UFS 2.1.

Teorie zní dobře, na reálné testy fotoaparátů a jejich porovnání s loňským modelem Galaxy S7 (edge) a Pixely od Googlu si budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější