Zavřít reklamu

Samsung společně s novými modely Galaxy S8 a Galaxy S8+ představil také stojánek s názvem Samsung DeX Station, terý dokáže proměnit váš mobilní telefon v plnohodnotný počítač. Společně s Microsoftem totiž Samsung vytvořil speciální rozhraní pro Android, které je velmi podobné grafickému rozhraní Windows. Telefon připojený do Samsung DeX Station dokáže využívat klávesnici, myš a monitor, které se připojí do stojánku a telefon následně ovládáte jako klasický počítač. Veškeré apliakce a hry, které máte v telefonu můžete využívat také na externím monitoru a ovládat je pomocí klávesnice a myši.

Pokud si říkáte, že je DeX až příliš podobný Windows a mohla by hrozit nějaká ta žaloba od Microsoftu, pak jste na omylu. Právě s Microsoftem totiž Samsung stojánek vyvinul, i když se samozřejmě jedná stále o Android. Samotná přepnutí systému přitom vypadá velice snadno. Stačí mít k docku připojenu klávesnici, myš a displej a pak do něj již jen zasunout telefon. Ten se samozřejmě zároveň i nabíjí a během pár vteřin se přepne grafické rozhraní Androidu z telefonu do DeX. Aplikace na které jste zvyklí v telefonu najdete na monitoru jako klasické zástupce na ploše nebo je také najdete v nabídce, která je umístěna stejně jako tlačítko Start na Windows.
Aplikace se otevírají v oknech a vedle sebe jich můžete mít spuštěno v podstatě neomezené množství, dokud vystačí operační paměť telefonu. Aplikace lze maximalizovat, ukončit nebo minimalizovat. Navíc přímo v DeX je přeinstalovaný Word, Excel a PowerPoint, které odpovídají v podstatě verzi Office 360. Pokud vám někdo zavolá, můžete hovořit přes handsfree nebo vestavěný reproduktor. Na sms a další notifikace odpovíte přímo v aplikaci zprávy, ovšem pomocí klávesnice. Cena podložky, která promění telefon v počítač je 150€.
Samsung DeX FB

Dnes nejčtenější

.