Zavřít reklamu

Jak se říká „do třetice všeho dobrého i zlého,“ a tak i Samsung hodlá vyzkoušet, zda toto pořekadlo platí. Společnosti totiž oficiálně potvrdila, že začne znovu prodávat nechvalně známý Galaxy Note 7. Tentokrát se ale bude jednat o repasované modely s menší baterií, které by už neměly vybuchovat.

Samsung se tak snaží zachránit všechny součástky z vrácených modelů, které majitelé nebezpečného Note 7 donesli zpět do prodejen, když společnost vyhlásila program na výměnu. Aby byl Samsung šetrný k životnímu prostředí a nevyhodil miliony drahých součástek na skládku, udělá z nich znovu telefony a pustí je do oběhu.

Nový Note 7 se ale nebude prodávat na všech trzích, na oficiálních seznam zemí si ještě budeme muset počkat, ale už teď se ví, že zájemci ve Spojených státech se repasovaného modelu nedočkají. Na novém prodeji bude Samsung spolupracovat s operátory a úřady v konkrétních zemích. Prozatím je ve hvězdách, jestli se bude novinka prodávat i u nás, ale předchozí spekulace naznačovaly, že se jí dočkají jen zákazníci na rozvojových trzích jako je například Indie.

Vzhledem k tomu, jak špatné jméno si Galaxy Note 7 vysloužil, se bude repasovaný model jmenovat jinak. Je to logické, model s označením Note 7 by se asi neprodával zas až tak dobře, jak by si Samsung představoval.

samsung-galaxy-note-7-fb

 

Dnes nejčtenější

.