Zavřít reklamu

A je konec. Rozlučte se s Galaxy Note 7. Samsung mu tento týden zasadí smrtící ránu. Jihokorejská společnost totiž uvedla, že ještě na konci tohoto měsíce vypustí do světa novou aktualizaci pro svůj nejvýbušnější model v historii, která telefon definitivně ochromí. Update totiž znemožní jakékoli dobíjení baterie telefonu a pokud jej tedy někdo nějakým zázrakem nepromění v perpetuum mobile, bude telefon v podstatě nepoužitelný.

Trvalo to několik dlouhých měsíců, než se v drtivá většina prodaných kusů neslavně slavného smartphonu vrátila zpět do rukou výrobce. I když se Samsung pochlubil, že v Jižní Korei vrátilo Note 7 úctyhodných 97% jeho majitelů, nechce společnost už déle čekat a rozhodla se proto ochromit telefony už úplně.

Samsung si servítky moc nebere, protože aktualizace se na zařízení nainstaluje i násilím. Společnost už tímto způsobem ochromila modely ve Spojených státech i na některých dalších trzích a hodlá pokračovat po celém světě. Nejedná se však o jediný způsob. Jihokorejci totiž spolupracují také s operátory a ti zakázali Galaxy Note 7 přístup k mobilní síti. Z výbušného telefonu se tak pomalu ale jistě stává jen těžítko a časem možná i vzácný kus, jehož cena by se mohla vyšplhat poměrně vysoko.

To byl Galaxy Note 7 ještě hezký:

A pak vybuchl:

Galaxy Note 7 fire

zdroj

Související články

Dnes nejčtenější

.