• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Samsung se bude více soustředit na Galaxy S8, Galaxy S8+ vyrobí méně

  Podle posledních zpráv to vypadá, že se Samsung letos zaměří na Galaxy S8 s 5,8palcovým displejem, větší Galaxy S8+ půjde „stranou“. Vloni se výrobce zaměřoval spíše na verzi se zahnutým displejem (Galaxy S7 edge) a obyčejná „es-sedmička“ utřela nos. Samsung chystá na letošní rok zcela jinou strategii.

  Jak už víme, Galaxy S8 i Galaxy S8+ budou disponovat zahnutými displeji. Rozdíly ve výbavě tak budou kromě velikosti displeje nulové. Podle zpráv ze serveru ETNews se Samsung právě díky této skutečnosti zaměří převážně na menší model. Plány výrobce jsou, aby se v březnu vyrobilo na 2,1 milionů jednotek Galaxy S8+ a 2,6 milionů 5,8palcového Galaxy S8. Výraznější početní rozdíly jsou však viditelné v příštím měsíci – v dubnu hodlá Samsung vyrobit „jen“ 3,3 milionů zařízení Galaxy S8+, kdežto menších Galaxy S8 by měla společnost vyrobit o 1,2 milionu více, tedy 4,5 milionů.

  Galaxy S8 a Galaxy S8+

  Pro srovnání, vloni prodal Samsung přes 10 milionů jednotek Galaxy S7 a S7 edge, a to jen během prvních 20 dnů od oficiálního představení. Podle analytiků dají letos zákazníci přednost menšímu Galaxy S8, na což se Samsung náležitě připravuje. Podle serveru ETNews navíc výrobce využije speciálního výrobního procesu Y-OCTA pouze u displeje Galaxy S8, Galaxy S8+ má mít standardní displej.

  Co je to Y-OCTA technologie?

  Jde o nový proces výroby OLED displejů, který umožňuje snížit tloušťku samotného displeje tím, že jsou dotykové senzory integrovány přímo do displejového panelu – u výroby není potřeba vytvářet další samostatnou vrstvu nad displejem.

  Zdroj: SamMobile

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online