Zavřít reklamu

Chystaný Galaxy S8 má být po všech stránkách evolučně posunut vpřed. Telefon bude lákat na zahnutý displej, perfektní fotoaparát, výkon a úzké rámečky nad a pod displejem. Podle posledních úniků také víme, že se jihokorejský gigant rozhodl umístit čtečku otisků prstů na záda zařízení hned vedle fotoaparátu.

Ačkoliv se lidé dělí na dva tábory, z čehož jeden lobuje za umístění čtečky na přední stranu a ten druhý zase na stranu zadní, velice dobrým řešením se zdá umístění citlivého snímače přímo do displeje zařízení. Samsung bohužel nestihl podle informací deníku The Investor technologii připravit a rozhodl se proto pro „klasické“ řešení.

Samsung na novém snímači otisků prstů spolupracoval se známou společností Synaptics, která je jedním z největších výrobců touchpadů pro notebooky. Podle zahraničního deníku však došel Samsungu čas a spolupráce mezi společnostmi sice probíhala dobře, ale zato velice pomalu. V případě, že by se Samsung rozhodl novou čtečku do modelu Galaxy S8 nasadit, musel by datum odhalení vlajkové lodi výrazně posunout. Je proto dosti pravděpodobné, že se revoluční čtečky integrované přímo do displeje dočkáme až u dalších generací řady Galaxy.

Zatímco umístění čtečky na zadní stranu přístroje bojkotuje nemalý počet uživatelů, Samsung údajně od této technologie dříve či později upustí, čtečku otisků prstů má vystřídat technologie na rozpoznání obličeje.

Ať už se revoluční čtečky otisků u Galaxy S9 dočkáme či nikoliv, velký vliv na vývoj bezpečnosti mobilních zařízení bude mít konkurenční společnost Apple, která v tomto směru udává směr a trendy. Existuje navíc i možnost, že se nové čtečky na konci léta dočká například očekávaný Galaxy Note8.

s8_s9_fingerprint_FB

Dnes nejčtenější

.