Zavřít reklamu

Dnes se na internetu objevil zcela nový dokument WikiLeaks, který údajně podrobně odhaluje hackerské nástroje, které používá přímo CIA, neboli United States Central Intelligence Agency. Jeden z nástrojů uvedený v dokumentech se nazývá „Weeping Angel“. Jedná se o speciálně vytvořený nástroj, na kterém agentura tajně spolupracovala s MI5 ze Spojeného království.

Díky tomuto nástroji se mohlo CIA velmi jednoduše dostat přímo do systémů chytrých televizorů, a to značky Samsung. Weeping Angel pak měl za úkol jediné – tajně zaznamenávat rozhovory pomocí interního mikrofonu, kterým je dnes vybavena snad každá chytrá televize.

Dokumenty prozradily, že takzvaní plačící andělé (Weeping Angel) umožňují agentuře Samsung televizory přepnout do falešného režimu off. Znamená to tedy, že i přes vypnutý televizor dokáže nástroj zaznamenávat okolní zvuky – rozhovory a tak dále. Jedinou „dobrou“ informací je snad to, že tento nástroj lze využívat jen u některých starších televizorů. Dnešní modely mají veškeré bezpečnostní díry opravené.

Samsung samozřejmě na tuto zprávu okamžitě reagoval slovy:

„Soukromí a bezpečnost našich spotřebitelů je nejvyšší prioritou. Jsme si těchto informací vědomi a už nyní hledáme způsoby, jak celou nepříjemnou situaci vyřešit.“

Samsung TV FB

Zdroj

Dnes nejčtenější

.