Zavřít reklamu

Přesně před týdnem, tedy milou neděli, se světu ukázala novodobá Nokia 3310. Nová verze tak navazuje na úspěch svého předchůdce, který se od roku 2000 stal doslova legendou. Znovuzrození modelu po sedmnácti letech je už samo o sobě poměrně netradiční, nicméně ruská firma Caviar se rozhodla, že příchod reinkarnované verze posune ještě na vyšší úroveň. Představuje tak vlastní edici, které bizarnost rozhodně nechybí – na zádech telefonu totiž naleznete podobiznu ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Caviar je společnost, která se proslavila přepracovanými chytrými telefony (především iPhony) a nově hodinkami Apple Watch Series 2. Upravené telefony jsou pozlacené, některé prvky jsou z titanu a mnohdy na nich nechybí podobizna známé osobnosti – ať už jde o Putina nebo Donalda Trumpa. Tentokrát se ale firma rozhodla využít návratu legendy zpět na trh a představuje tak dvě vlastní edice Nokie 3310 (2017) – Supremo Putin a Titano.

Jak už samotný název napovídá, právě první zmiňovaná edice je jako dělaná pro všechny, kteří  obdivují hlavu Ruské federace. Šasi je vyrobené z titanu a na zádech se pak kromě podobizny prezidenta ze zlata nachází i zlatý štítek s ruskými nápisy. Nad kamerou nechybí jméno společnosti a na přední straně zase pozlacené domovské tlačítko s erbem.

Druhá edice je už čistě jen z titanu bez zlatých prvků. Ruského velikána byste zde hledali již marně, na zádech se jen pyšní štítek se jménem společnosti a vpředu na domovském tlačítku pak zase její logo z titanu.

I když na Titano verzi není zlato, přesto stojí obě edice stejně. Za limitovanou Nokii 3310 si tak zaplatíte 99 000 ruských rublů, což je v přepočtu přes 43 000 Kč. Caviar na svých stránkách uvádí, že v současné době už přijímá objednávky, tudíž pokud máte zájem o skutečnou exkluzivitu, pak s chutí do toho.

Nokia 3310 Vladimir Putin 8
Nokia 3310 Vladimir Putin 7

 

Související články

Dnes nejčtenější

.