Zavřít reklamu

Velmi dlouhou dobu nám Samsung neukázal nový robustní smartphone, a to již od roku 2015. Ano, řeč je o Galaxy Xcover a z nějakého důvodu si jihokorejská společnost určila, že bude na trh nové Xcovery vydávat jednou za dva roky. Dá se tak říci, že se jedná o dvouletou sérii.

Prodej posledního Xcover modelu byl zahájen již v roce 2015. Nicméně, Samsung na letošním kongresu Mobile World Congress (MWC) 2017 potvrdil, že se nového Xcover 4 dočkáme již v dubnu. Těšit se tak můžeme nejen na zcela přepracovaný design, ale také na ochranu proti vodě a prachu či na odolnost proti extrémním teplotám.

Galaxy Xcover 4 bude disponovat certifikací IP68, což nám dává jasně najevo, že s novým modelem nezamává ani metrová hloubka vody. Telefon navíc získal speciální certifikaci od americké vojenské armády, a to MIL-STD 810G. To znamená, že se smartphonem bude možné pracovat i v těch nejextrémnějších podmínkách, tudíž i ve vysokých a nízkých teplotách. Xcover 4 bude navíc odolný proti slunečnímu záření, slané vodě, mlze, nárazům či vibracím.

Galaxy Xcover 4 nabídne 4,99″ TFT displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Srdcem zařízení pak bude quad-core procesor s taktem 1,4 GHz, operační paměť s kapacitou 2 GB a také vnitřní 16 GB úložiště (s možností rozšíření o microSD karty). Hmotnost telefonu činí pouhých 172 gramů, a to je na tak robustní zařízení opravdu málo. Dále se můžeme těšit na 2 800 mAh baterii a podporu technologie NFC. Xcover 4 pak pohání nejnovější operační systém, tedy Android ve verzi 7.0 Nougat.

Na zadní straně zařízení můžeme se stoprocentní jistotou očekávat 13megapixelový fotoaparát, který bude obohacen přisvětlovací LED diodou. Na přední straně pak bude k dispozici 5megapixelový čip. Prodej bude zahájen v březnu tohoto roku s cenovkou nepřesahující 259 EUR.

Xcover 4

Zdroj

Dnes nejčtenější

.