Zavřít reklamu

Téměř každý majitel headsetsu Gear VR se shodne s ostatními, že brýlím pro virtuální realitu od jihokorejců chybí ovladač. To se Samsung rozhodl nyní změnit na MWC 2017 ukázal světu aktualizovanou verzi Gear VR, která nově obsahuje i ovladač.

Hlavním ovládacím prvkem ovladače je kruhový touchpad, který podporuje hned několik různých pohybových gest, včetně možnosti na něco zaměřit, používat funkci drag and drop, naklánět a samozřejmě i klikat na vybrané prvky nebo třeba střílet ve hře. Kromě zmíněného touchpadu nabízí ovladač i tlačítka Domů, Zpět a pak prvek pro ovládání hlasitosti.

První pohled na nový Gear VR ovladač od Engadget:

Uvnitř ovladače se pak skrývá gyroskop i akcelerometr, které by měly vylepšit interakci se světem virtuální reality a tudíž obohatit například i samotné hry. Šikovným doplňkem, které je však součástí balení, je poutko zajišťující, aby ovladač nevypadl při rychlých pohybech z ruky.

Samotné brýle Gear VR disponují řemínkem, kam ovladač umístíte, když jej nepoužíváte. Nová verze brýlí se pak od té původní liší jen nepatrně. Nabídne tak 42mm čočky, zorné pole 101 stupňů a hmotnost 345 gramů. Novinkou je tak jen technologie zabraňující závratím při delším hraní. Headset podporuje jak zařízení s micro USB, tak i ta s USB-C, a to díky přibalené redukci.

Nové Gear VR jsou tak komptibilní s Galaxy S7, S7 edge, Note5, S6 edge+, S6 a S6 edge. Samsung zatím neprozradil, kdy bude jejich nový headset dostupný, ani kolik si za něho v případě zájmu zaplatíme. O všech novinkách vás tak budeme ještě informovat.

Gear VR controller ovladac FB

Související články

Dnes nejčtenější

.