Zavřít reklamu

Společnost Samsung v poslední době zažívala velmi kruté období. Nejdříve se musela potýkat s problémy ohledně Galaxy Note 7, poté pro změnu musela řešit zatykač na místopředsedu jihokorejského giganta. Celé zatčení místopředsedy Samsungu, tedy pana Lee Jae-yonga, je de facto založeno na základě obvinění z úplatkářství. Podle první žaloby byl vinen z obrovských úplatků, které sahaly až k hranici 1 mld. korun, přesněji 926 mil. korun. Snažil se totiž uplatit důvěrnici jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, jen proto, aby získal bonusy.

Nyní se však zdá, že Samsung nad všemi problémy získává kontrolu. Firma dnes totiž oznámila hned celou sérii kroků, díky kterým se její sociální odpovědnost podniků a finanční dary stanou transparentnější. Podle nové zprávy se hned dva top manažeři společnosti rozhodli podat svou rezignaci a vzít tak na sebe odpovědnost korupčního skandálu.

Rezignaci podal nejen místopředseda Samsung Group, Choi Gee-sung, ale také prezident Chang Choong-gi. Oba byli identifikováni jako hlavní podezřelí, a to na základě zvláštního prokurátora.

x-4-1200x800

Zdroj

Dnes nejčtenější

.