Zavřít reklamu

Během letošní události Mobile World Congress (MWC) 2017 oznámil Samsung novou informaci týkající se Galaxy S8. Podle všeho bude nový vlajkový model vybaven sluchátky, jejichž audio technologii bude dodávat nedávno odkoupená firma AKG, která spadá pod Harman International. Tuto informaci Samsung podal ihned poté, co představil nový tablet Galaxy Book.

Pro ty, kteří nevědí, Samsung před několika málo dny získal celou společnost Harman International, a to za astronomickou sumu 8 miliard dolarů. Pod Harman spadá hned několik další částí, mezi které patří například AKG.

Harman více než audio výrobce

Harman po celou svou existenci není ani tak spojován s audiem, jako spíš s automobily. Tak či onak se jedná o vůbec největší akvizici Samsungu a má opravdu velké ambice. Zhruba 65 procent prodejů společnosti Harman – což je v celkové výši asi 7 miliard dolarů, a to za poslední rok – byly produkty související s osobními vozy. Samsung mimo jiné dodal, že produkty Harman, které zahrnují právě audio a auto systémy, jsou dodávány zhruba v 30 mil. vozech po celém světě.

V oblasti automobilů Samsung za svými konkurenty – Google (Android Auto) a Apple (AppleCar) – opravdu zaostává. Tato akvizice by mohla Samsungu pomoci a být více konkurence schopný.

„Harman dokonale doplňuje Samsung, tedy pokud jde o technologie, výrobky a řešení. Díky spojení sil budeme na trhu s audiem a automobilovými systémy opět o něco silnější. Samsung je ideálním partnerem pro společnost Harman, a tato transakce bude pro naše zákazníky nabízet opravdu obrovské výhody.“

AKG headphones Galaxy S8

Zdroj

Dnes nejčtenější

.