Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila během světového mobilního kongresu (MWC) v Barceloně 4 unikátní projekty svého vývojového centra Creative Lab (C-Lab). Prezentované prototypy přinášejí široké spektrum zážitků s virtuální a rozšířenou realitou. Vystaveny jsou v rámci speciální platformy pro startupy s názvem „4 Years From Now“ (4YFN). Cílem této prezentace je nejen povědomí o projektech, ale také propojení s potencionálními investory.

C-Lab, interní „inkubační“ program, který podporuje kreativní korporátní kulturu a rozvíjí inovativní nápady zaměstnanců společnosti Samsung, byl vytvořen již v roce 2012 a pátým rokem podporuje rozvoj vynalézavých myšlenek ze všech sekcí byznysu. Mezi vystavenými produkty je chytrá pomůcka pro zrakově postižené, brýle, díky kterým lze pracovat na PC bez monitoru, VR zařízení pro domácnost a 360stupňová platforma pro jedinečné cestovatelské zážitky.

Relúmĭno

Relúmĭno je aplikace fungující jako vizuální pomůcka pro téměř slepé nebo zrakově postižené osoby, které díky ní prostřednictvím brýlí Gear VR mohou číst knihy nebo sledovat televizní program jasněji a zřetelněji než kdykoliv předtím. Jedná se o mobilní aplikci, která po instalaci do brýlí Samsung Gear VR dokáže obohatit obrazy a texty a uživatelé mají k dispozici obsah v lepší kvalitě.

Tato technologie má dokonce schopnost přemapovat slepá místa přemístěním obrázků a používá Amslerovu mřížku ke korekci zkreslení obrazu způsobeného právě zkresleným viděním. Relúmĭno umožňuje zrakově postiženým osobám sledovat televizi bez použití nákladných vizuálních pomůcek, které jsou v současné době na trhu k dispozici.

Monitorless

Monitorless je dálkově ovládané VR/AR řešení, které uživatelům umožňuje používat zařízení jako jsou smartphony a PC bez monitoru. Řešení spočívá ve speciálních brýlích, které připomínají běžné sluneční brýle. Do nich je promítán obsah z dalších zařízení, jako jsou chytré telefony a PC a použít se dají jak pro rozšířenou, tak pro virtuální realitu díky elektrochromatické skleněné vrstvě implementované na skla brýlí. Monitorless reaguje na aktuální situaci, kdy není vytvořen dostatek virtuálního obsahu a navíc umožňuje uživatelům zahrát si vysokokapacitní počítačové videohry na mobilních zařízeních.

„Nové myšlenky a kreativitu neustále podporujeme, obzvlášť když mohou uživatele dovést k novým zážitkům,” řekl Lee Jae Il, viceprezident Tvůrčího a inovačního cetra společnosti Samsung Electronics. „Tyto nejnovější příklady projektů z C-Lab nám připomínají, že jsou mezi námi talentovaní podnikaví lidé, kteří se nebojí stát se průkopníky. Těšíme se na další novátorské aplikace pro VR a 360stupňové video, protože v této oblasti spatřujeme obrovské možnosti.”

Samsung Gear VR FB

 

Související články

Dnes nejčtenější

.