SanDisk A1

Relúmĭno a Monitorless. Nové projekty pro virtuální realitu od Samsungu

Společnost Samsung představila během světového mobilního kongresu (MWC) v Barceloně 4 unikátní projekty svého vývojového centra Creative Lab (C-Lab). Prezentované prototypy přinášejí široké spektrum zážitků s virtuální a rozšířenou realitou. Vystaveny jsou v rámci speciální platformy pro startupy s názvem „4 Years From Now“ (4YFN). Cílem této prezentace je nejen povědomí o projektech, ale také propojení s potencionálními investory.

C-Lab, interní „inkubační“ program, který podporuje kreativní korporátní kulturu a rozvíjí inovativní nápady zaměstnanců společnosti Samsung, byl vytvořen již v roce 2012 a pátým rokem podporuje rozvoj vynalézavých myšlenek ze všech sekcí byznysu. Mezi vystavenými produkty je chytrá pomůcka pro zrakově postižené, brýle, díky kterým lze pracovat na PC bez monitoru, VR zařízení pro domácnost a 360stupňová platforma pro jedinečné cestovatelské zážitky.

Relúmĭno

Relúmĭno je aplikace fungující jako vizuální pomůcka pro téměř slepé nebo zrakově postižené osoby, které díky ní prostřednictvím brýlí Gear VR mohou číst knihy nebo sledovat televizní program jasněji a zřetelněji než kdykoliv předtím. Jedná se o mobilní aplikci, která po instalaci do brýlí Samsung Gear VR dokáže obohatit obrazy a texty a uživatelé mají k dispozici obsah v lepší kvalitě.

Tato technologie má dokonce schopnost přemapovat slepá místa přemístěním obrázků a používá Amslerovu mřížku ke korekci zkreslení obrazu způsobeného právě zkresleným viděním. Relúmĭno umožňuje zrakově postiženým osobám sledovat televizi bez použití nákladných vizuálních pomůcek, které jsou v současné době na trhu k dispozici.

Monitorless

Monitorless je dálkově ovládané VR/AR řešení, které uživatelům umožňuje používat zařízení jako jsou smartphony a PC bez monitoru. Řešení spočívá ve speciálních brýlích, které připomínají běžné sluneční brýle. Do nich je promítán obsah z dalších zařízení, jako jsou chytré telefony a PC a použít se dají jak pro rozšířenou, tak pro virtuální realitu díky elektrochromatické skleněné vrstvě implementované na skla brýlí. Monitorless reaguje na aktuální situaci, kdy není vytvořen dostatek virtuálního obsahu a navíc umožňuje uživatelům zahrát si vysokokapacitní počítačové videohry na mobilních zařízeních.

„Nové myšlenky a kreativitu neustále podporujeme, obzvlášť když mohou uživatele dovést k novým zážitkům,” řekl Lee Jae Il, viceprezident Tvůrčího a inovačního cetra společnosti Samsung Electronics. „Tyto nejnovější příklady projektů z C-Lab nám připomínají, že jsou mezi námi talentovaní podnikaví lidé, kteří se nebojí stát se průkopníky. Těšíme se na další novátorské aplikace pro VR a 360stupňové video, protože v této oblasti spatřujeme obrovské možnosti.”

 

Diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Chytrý Bixby reproduktor spatří už brzy světlo světa, potvrdil Samsung
Nové hodinky Samsung Gear S4 se představí už příští týden
Gear VR controller icon
Samsung vydal nové brýle Gear VR šité na míru Galaxy Note8
Samsung vylepšil svou stanici DeX. Naučila se další triky a nově si na ní i plnohodnotně zahrajete hry
V balení Galaxy Note8 mají být prémiová AKG sluchátka. Jejich dostupnost je však nejasná
Samsung představil nový sportovní náramek Gear Fit2 Pro
Nestačí vám váš monitor? Samsung se tento týden pochlubí největším herním QLED monitorem na světě
Nové hodinky Gear Fit2 Pro budou dražší, než se předpokládalo
Samsung představil nový externí SSD disk T5 – maličký hliníkový krasavec s přenosovou rychlostí 540 MB/s
Nástupce hodinek Samsung Gear Fit2 se ukáže už příští týden a dostane přídatek “Pro”
Samsung představil sluchátka U Flex. Nechybí jim vibrace, voděodolnost ani unikátní ohebnost
Samsung potvrdil, že pracuje na novém nositelném zařízení. Typické smartwatch však nečekejte
Jak se vyvíjelo bezdrátové nabíjení od Samsungu
gear-360_icon
Samsung zveřejnil čtyři 360stupňová videa pořízená kamerou Gear 360
Další konkurence pro AirPods? Samsung chystá bezdrátová sluchátka s podporou Bixby
K Samsung DeX můžete připojit i Lumii 950 a načtou se Windows 10
Operační systém Tizen se rozšiřuje. Podívejte se, jak vypadá nová verze 4.0 a její novinky
Gear VR controller icon
Samsung ukázal, co všechno umí nový Gear VR ovladač