Zavřít reklamu

Před malou chvílí skončila hodinová konference společnosti Nokia, která se rozhodla ukázat své nové telefony na MWC 2017. Nejočekávanější událostí ale ani tak nebyly její nové smartphony s Androidem, které jsou nyní dostupné pro celý svět, ale především znovuzrození legendární Nokia 3310.

Nokia si nechala oznámení návratu své „třicet tři desítky“ až na úplný konec. Stylovou větou One more thing tak v poslední minutě své konference ukázala přepracovanou Nokii 3310. Ta se dočkala větších změn, než jsme očekávali. Nabízí 2,4-palcový barevný displej, přepracovanou klávesnici, celkově jiné rozměry a ve výsledku tak i design. Nově ovšem disponuje 2-megapixelovým fotoaparátem, nabízí podporu microSD karet do kapacity až 32GB a na výběr bude hned z několika barevných variant.

Na pověstnou odolnost budeme muset pravděpodobně zapomenout. Novodobá Nokia 3310 sice bude odolnější než dnešní smartphony, ale na svého legendárního předchůdce nedosáhne, což lze vyčíst už z fotografií. Na co ještě můžemě u nového modelu zapomenout, je podpora rychlých 3G a 4G sítí. Reinkarnovaná 3310 totiž podporuje jen 2,5G sítě a stejně tak chybí Wi-Fi modul. Na některých trzích budou dostupné upravené verze Facebooku a Twitteru, ovšem je otázkou kde a kdy.

Nicméně výdrž na jedno nabití by měla být stále skvělá. Nový model se totiž chlubí 1,200mAh baterií, což je při porovnání s baterií o kapacitě 900mAh v původní verzi slušný nárůst. Díky tomu tak s novinku můžete volat 22 hodin v kuse a vydrží vám ve standby režimu neuvěřitelných 31 dní. Legendy pravící o neuvěřitelné výdrži se tak budou psát dalších několik let. Přitom původní model měl ve specifikacích výdrž jen 2,5 hodiny při volání a 260 hodin (přibližně 11 dní) v režimu standby. Baterie u novinky se dobíjí skrze microUSB kabel, takže nebude potřeba smetávat prach ze svých starých nabíječek, kdyby se vám náhodou ta nová rozbila.

Největšími lákadly, které ale pochopitelně nesměly chybět, je návrat legendární hry Snake a ikonických monofóních vyzvánění, kterými na sebe v autobuse okamžitě prásknete, že máte tlačítkový telefon od giganta s finskými kořeny. Skvělá je i cena, která se zastavila na €49 (necelých 1 400 Kč) a tím se z ní tak stává ideální sekundární telefon. Přesný datum zahájení prodeje ještě nebyl oznámený, ale Nokia se nechala slyšet, že bychom se nové 3310 měli dočkat ve druhém čtvrtletí tohoto roku, tedy někdy mezi dubnem a červnem.

Specifikace:

Hmotnost: 79.6g
Rozměry: 115.6 x 51 x 12.8mm
OS: Nokia Series 30+
Displej: 2.4-inch
Rozlišení: 240 x 320
Paměť: microSD up to 32GB
Baterie: 1,200mAh
Fotoaparát: 2MP

Nokia 3310 FB

Dnes nejčtenější

.