Zavřít reklamu

Již několik týdnů jsme byli svědky hned několika spekulací kolem nového tabletu od Samsungu, přesněji Galaxy Tab S3. Ten nakonec opravdu jihokorejská společnost představila, a to na dnešní konferenci MWC 2017 v Barceloně. Nový tablet Galaxy Tab S3 je vskutku stylové zařízení, neboť disponuje velmi pokročilou technologií, která slibuje daleko příjemnější ovládání. K dispozici bude nejen v základní verzi Wi-Fi, ale také v high-end modelu s LTE moduly.

„Náš nový tablet je postaven na technologii, díky kterým bude uživatel produktivnější. Galaxy Tab S3 je určen nejen pro každodenní domovské činnosti (prohlížení webů a tak dále), ale taktéž pro náročnější práci či cestování.“ prohlásil DJ Koh, prezident Mobile Communications Business společnosti Samsung.

Nové Galaxy Tab S3 je vybaveno 9,7palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením QXGA 2048 x 1536 pixelů. Srdcem tabletu je pak procesor Snapdragon 820 od Qualcommu. O dočasně spuštěné dokumenty a aplikace se pak postará operační paměť o kapacitě 4 GB. Těšit se můžeme také na přítomnost 32 GB vnitřního úložiště. Galaxy Tab S3 navíc podporuje i karty microSD, pokud tedy víte, že vám 32 GB nebude stačit, můžete si úložiště rozšířit o dalších 256 GB.

Tablet je mimo jiné vybaven skvělým fotoaparátem s rozlišením 13megapixelů, který najdete na zadní straně, a 5megapixelovým čipem na přední straně. Mezi další „fičury“ patří například nový USB-C port, standardní Wi-Fi 802.11ac, čtečka otisků prstů, baterie s kapacitou 6 000 mAh s podporou rychlého nabíjení, anebo také Samsung Smart Switch. Tablet pak bude poháněn operačním systémem Android 7.0 Nougat.

Jedná se také vůbec o první Samsung tablet, který zákazníkům nabízí quad-stereo reproduktory, které byly vybaveny technologií AKG Harman. Vzhledem k tomu, že jihokorejský výrobce odkoupil celou firmu Harman International, můžeme s největší pravděpodobností očekávat její audio technologie i v nadcházejících telefonech či tabletech od Samsungu. Galaxy Tab S3 umožňuje nahrávat také videa v nejvyšší možné kvalitě, tedy 4K. Zařízení je navíc speciálně optimalizováno pro hraní her.

Ceny nového tabletu se pochopitelně, jako vždy, budou lišit v závislosti na daném trhu. Nicméně, samotný Samsung potvrdil, že Wi-Fi a LTE modely se budou prodávat od 679 do 769 eur, a to již příští měsíc v Evropě. Nevíme zcela jistě, kdy se novinka dostane i k nám do České republiky, mělo by k tomu však dojít v nejbližších týdnech.

Samsung Newsroom nyní na svém oficiálním YouTube kanále zveřejnil zcela nová videa zachycující právě tablet Galaxy Tab S3. Autoři zde ukazují veškeré nejen nové funkce, které byste mohli použít v praxi, ale také celkové zpracování tabletu.

Galaxy Tab S3

Dnes nejčtenější

.