Zavřít reklamu

Ačkoli se na našich stránkách věnujeme primárně Samsungu, poslední události okolo společnosti Nokia nelze ignorovat. Původem finský gigant, který nyní patří čínské společnosti HMD Global, totiž chystá znovu uvést na trh svou největší legendu. Nokia 3310 tak povstane z popela a už zítra by se měla poprvé ukázat na MWC v Barceloně. Konference Nokie začíná v 16:30 našeho času. Co ale od nové „třicet tři desítky“ čekat?

Takto navrhl designér Martin Hájek novou Nokii 3310 v roce 2014:

Podle informací z čínského serveru Vtechgraphy si novodobá Nokia 3310 zachová vzhled původního modelu, nicméně bude o poznání lehčí a dokonce i tenčí. Navíc namísto původního černobílého displeje nově nabídne displej barevný, který by měl mít o něco větší uhlopříčku. Pod ním zůstanou i původní tlačítka, jen budou mít upravenou velikost. Dostupných bude hned několik barevných variant, a to od žluté, šedé a zelené až po modrou, červenou a černou. Cena by měla být 59 eur bez daně, tedy v přepočtu necelých 2000 Kč.

Na první pohled se může zdát, že nová Nokia 3310 bude jen jakýsi vtípek a bude cílit především na své fanoušky, kterých si ale za posledních 17 let od svého uvedení v roce 2000 stihla nasbírat více než dost. Jenže opak může být pravdou a novodobý model se může stát trhákem. Mezi hloupými mobily neexistuje v současné době žádný vlajkový model a i když je trh s těmito telefony na ústupu, stále se svými 395 miliony prodaných kusů tvořil minulý rok 21% prodejů všech mobilů na světě.

Nejnovější koncept novodobé Nokie 3310:

Nokia 3310 camera FB
Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.