Zavřít reklamu

Asi jen někteří z vás ví, že společně s řadou Galaxy A (2017) spatřila světlo světa i nová aplikace Secure Folder, která byla na modelech z této řady již předinstalovaná. Aplikace tak zůstávala prémiovou záležitostí jen u nejnovějších modelů letošního roku, ale nyní Samsung na svém blogu oznámil, že Secure Folder vydává i pro Galaxy S7 a S7 edge s Android 7.0 Nougat.

A k čemu vlastně aplikace slouží? Jedná se o uživatelsky příjemnější verzi bezpečnostní funkce KNOX od Samsungu, která umožňuje vytvořit oddělené místo v telefonu pro všechny vaše důležité aplikace a data. Vše, co uděláte v Secure Folder – vytvoříte dokument, pořídíte obrázek nebo třeba vytvoříte novou poznámku – nebude dostupné pro běžné operace, což ve výsledku znamená, že k těmto datům nebude mít kromě vás nikdo přístup, dokonce ani aplikace.

Pokud tedy přes Secure Folder vytvoříte místo speciálně pro aplikace, můžete například používat dva WhatsApp účty na jednom zařízení. Díky tomu tak vlastně můžete být přihlášení ke dvou účtům i v aplikacích, které podporu více účtu nemají.

Jestliže vás aplikace zaujala, můžete si ji na svém Galaxy S7 nebo S7 edge stáhnout v Galaxy Apps store. Nezapomeňte ale, že je potřeba mít nový Android 7.0 Nougat, který je prozatím dostupný jen pro O2 a Vodafone. Pokud si chcete novou verzi operačního systému nainstalovat i na svůj model od T-Mobile nebo z volného prodeje, pak využijte náš návod, na který odkazujeme výše.

Samsung ve své zprávě uvedl, že Secure Folder bude dostupná i pro další zařízení. Brzy by se tedy aplikace měli dočkat i majitelé Galaxy S6, S6 edge nebo třeba Note 5. Nejprve ale zmíněná zařízení musí obdržet aktualizaci na Android Nougat.

Secure Folder FB

Dnes nejčtenější

.