Zavřít reklamu

Velký problém, kterým si musel jihokorejský gigant v posledním měsíci projít, pravděpodobně nebude mít velký vliv na celkové hospodaření, tedy alespoň ne v krátkodobém horizontu. To je taktéž důvod, proč se zkušení a spolehliví analytici shodují na následujícím názoru.

Podle všeho bude firma v následujících měsících růst raketovým tempem, a to již v prvním čtvrtletí letošního roku. První předpověď pro Q1 2017 navíc zveřejnila organizace KB Investment and Securities, a máme se opravdu na co těšit.

Podle analytiků si společnost Samsung meziročně polepší o celých 40 procent, v tomto čtvrtletí si tedy firma polepší o 8,14 miliard dolarů. Již dříve se spekulovalo o průběhu prvního kvartálu, neboť je zvykem, že v tomto období výrobci telefonů a tabletů zaznamenávají menší pokles prodejů. To však není případ Samsungu. Analytici jsou toho názoru, že nízké ceny polovodičů a zobrazovacích panelů pomohou jihokorejskému gigantu k vyšším ziskům. Samsung je totiž jedním z největších výrobců a zároveň dodavatelů těchto mobilních součástek.

Provozní zisk z polovodičů a zobrazovacích panelů se meziročně navýší o celých 71 procent, ve stejném období loňského roku to bylo jen 53 procent. K vyšším ziskům samozřejmě pomůže také prodej nové vlajkové lodě Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus.

Samsung logo FB

Zdroj

Dnes nejčtenější

.