Zavřít reklamu

Nového Androidu 7.0 Nougat se už před měsícem dočkali majitelé Galaxy S7 a 7 edge modelů od O2. Před dvěma dny pak i ti, co zakoupili vlajkovou loď u operátora Vodafone, o čemž jsme vás dnes informovali. Majitelé zařízení od T-Mobile a ti, kteří si zakoupili model z volného prodeje ale stále čekají.

Pokud máte zařízení od O2, asi jste si už s velkou pravděpodobností nový systém nainstalovali. Jestliže ale vlastníte Galaxy S7 nebo S7 edge od Vodafonu, pak nejspíš ještě váháte, jestli se do instalace Androidu 7.0 Nougat pustit. Pro vás a pro všechny ostatní, kteří na nový systém čekáte, tu máme 3 důvodu, proč se vyplatí novou verzi stáhnout a nainstalovat. Pojďme se tedy na ně podívat.  

1. Lepší bezpečnost

Začněme s úplnými základy. Pokud jste právě ten uživatel, kterého zajímá bezpečnost, zřejmě si novou aktualizaci zamilujete. Každý měsíc totiž budou Samsung a Google telefony získávat bezpečnostní balíčky. První takové bezpečnostní aktualizace bychom se mohli dočkat již v tomto měsíci, tedy v únoru.

Samsung se v nových aktualizacích snaží zaměřit na lepší zabezpečení pomocí vašich biometrických údajů. Tato biometrická data jsou navíc speciálně šifrovaná a jsou bezpečně uložena v Samsung Knox.

Nougat po vzoru jihokorejské společnosti přináší také podporu pro zabezpečené složky, což je asi jedna z nejlepších funkcí, kterou disponoval Galaxy Note 7. Jedná se o velmi dobře chráněnou složku, do které je možné ukládat důležité soubory oddělené od ostatního obsahu.

Galaxy S7
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

2. Opraveno hned několik chyb

Jestliže máte co do činění s problémy týkající se Androidu Marshmallow na vašem Galaxy S7 nebo Galaxy S7 Edge, a nemůžete získat opravu, možná budete chtít přejít na verzi 7.0 Nougat. Novinka totiž přináší hned několik nespecifikovaných oprav chyb, se kterými se setkávali především majitelé „es-sedmiček“.

Nový instalační balíček navíc perfektně zlepší samotný výkon operačního systém, díky čemuž nebude docházet k pádům aplikací, k náhodným restartům telefonu či problémům s Wi-Fi a Bluetooth připojením.

Android 7.0 od Samsungu je navíc vybaven speciální funkcí, která má za úkol jediné – uspat vybrané aplikace a nevyužívat ji na pozadí. Pokud tedy máte ve svém zařízení nějaké aplikace, které pracují na pozadí, jistě tuto funkci využijete. Inženýři do nového systému navíc implementovali několik režimů – Normální, Herní, Zábava, Vysoký výkon. Od posledního jmenovaného pak můžete očekávat nejvyšší výkon.

Galaxy S7
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

3. Noční Režim

Pokud máte ve svém okolí přátelé, kteří vlastní Google Pixel nebo iPhone, možná jste od nich slyšeli o funkci, která jim při práci v noci pomáhá šetřit oči. Samsung si pro své uživatele Galaxy S7 a S7 Edge připravil něco podobného.

Jestliže svůj telefon využíváte pravidelně v časech večerních, možná bude právě tato funkce tím důvodem, proč si nový systém stáhnete a nainstalujete. Aktualizace totiž přináší zcela nový Blue Mode, díky kterému se jas vašeho displeje sníží a změní na takovou barvu, která bude šetřit vaše oči. Samozřejmě budete moct manuálně nastavit hloubku těchto barev a mnoho dalšího.

Galaxy S7
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

SAMSUNG CSC
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj

Související články

Dnes nejčtenější