Zavřít reklamu

Nová „es-osmička“, tedy Galaxy S8 a Galaxy S8+, pomalu ale jistě klepe na dveře. Již příští měsíc se totiž dozvíme, jak ve skutečnosti bude nový vlajkový model vypadat – na konci března jej samotný Samsung představí. Úniky a informace se v poslední době jen hemží, a tak je nyní už ten správný čas udělat si rekapitulaci toho, co všechno o novém telefonu víme.

Úniky fotografií zachycující Galaxy S8:

Operační paměť a vnitřní úložiště

Podle čínského zdroje budou Galaxy S8 i Galaxy S8+ disponovat operační pamětí RAM o kapacitě 6 GB. Základní úložiště by se pak mělo pochlubit minimální kapacitou 64 GB, přičemž bude možné zakoupit až 128 GB.

Procesor

Galaxy S8 by měl být poháněn dvěma různými procesory, což je krok, který Samsung dělá vždy u svých vlajkových modelů v posledních letech. Oba čipy by měly nabídnout by měly být výkonově srovnatelné a pochopitelně půjde opět o jedny z nejvýkonnějších procesorů pro smartphony v současné době. Qualcomm Snapdragon 835 bude srdcem nového Galaxy S8, který bude dodáván pouze v USA. Modely s Exynos procesory přímo od Samsungu se budou prodávat všude po světě, tedy i v Evropě a tím i u nás.

Snapdragon 835 SoC (System-on-Chip) bude postaven na 10nm výrobní technologii. Díky tomu nabídne až o 27 procent více výkonu než současná 820. Čip bude samozřejmě energeticky úspornější a rozměrově menší. Procesor nabídne osm jader, včetně výkonu quad-core clusteru, který uživatelům navýší výkon o 20 procent, pokud bude potřeba.

Samotný SoC bude používat Kryo 280 CP, Adreno 640 GPU pak bude podporovat 60krát více barev a nabízet o 25% rychlejší vykreslování. Hráči mobilních her tak budou mít více než dostatek výkonu. Mezi další přednosti patří například podpora pro 10-bit 4K 60fps přehrávání videa, stejně tak i podpora pro OpenGL ES, Vulkan, a DirectX 12. Snapdragon 835 pro USA nabídne technologii Quick Charge, která dobije baterii o 20 procent rychleji než doposud – za 15 minut získáte 50 procent baterie. Čip bude také vůbec prvním mobilním procesorem, který bude mít vestavěný gigabitový LTE modem.

Druhým čipem pak bude procesor Exynos 9810. Ten bude dodáván hned ve dvou variantách – Exynos 9810V a 9810M. Jediným rozdílem bude počet jader grafického čipu. U 9810V verze se bude jednat o 18jádrový, zatímco u 9810M verze o 20jádrový čip Mali-G71 GPU.

Baterie

Samsung se letos rozhodl do svých nových vlajkových lodí nasadit baterie s kapacitou 3000 a 3500 mAh. Podle zprávy jednoho z investorů bude menší varianta Galaxy S8 disponovat baterií o kapacitě 3000 mAh, zatímco kapacita u většího modelu Galaxy S8+ bude stejná jako u Galaxy Note 7, tedy 3500 mAh.

Ceny a barevné varianty

Minulý týden se u zahraničního maloobchodníka objevila zajímavá informace. Modely Galaxy S8 (SM-G950) a Galaxy S8+ (SM-G955) se budou prodávat nejen v černé, ale také ve zlaté a tzv. Orchid Gray variantě. Ceny se budou pohybovat od 950 dolarů do 1050 dolarů.

Ostatní specifikace

Mezi další hardwarové specifikace patří například 12-megapixelový fotoaparát na zadní straně. Skvělou informací také je, že i u těchto modelů Samsung zachová technologii Dual Pixel. Telefony budou disponovat 5,8palcovým a 6,2palcovým displejem. Nicméně, velikost zařízení jako taková zůstane zachována, především díky minimálním rámečkům.

Domovské tlačítko (hardwarová spodní část) taktéž zmizí, nahrazeno bude softwarovou alternativou, což už nějaký ten rok můžeme vidět u konkurenčních výrobců. Čtečka otisků prstů se pak přemístí na záda telefonu, hned vedle fotoaparátu a přisvětlovací LED diody. Dalším prvkem je 3,5 mm jack konektor, což je pro mnohé audio fanoušky velmi podstatná informace.

Nejlepší koncepty a rendery Galaxy S8 a S8+:

Galaxy-S8-Plus-render-FB

Dnes nejčtenější

.