• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Samsung začne znovu prodávat Galaxy Note7, tentokrát však s menší baterií

  Teprve před měsícem zveřejnila jihokorejská společnost Samsung výsledky šetření fiaska okolo Galaxy Note7. Příčinou výbuchů telefonů byly špatné baterie, které se při nabíjení zahřívaly natolik, že došlo k poškození separátoru mezi anodou a katodou. Díky výrobním problémům se dostal Samsung do červených čísel, a aby dopad na společnost zmírnil, rozhodl se, že vadné jednotky vybaví menšími 3200mAh bateriemi.

  Nové informace, pocházející z webu Hankyung.com tvrdí, že budou repasované modely disponovat bateriemi o kapacitě mezi 3000 až 3200 mAh – originální Galaxy Note7 držela při životě 3500mAh baterie. Dlužno dodat, že se renovované jednotky dostanou pouze na indický a vietnamský trh, do Evropy bohužel nezavítají.

  Malé změny se údajně promítnou i na povrchu zařízení, vzhled se tak může oproti tomu původnímu malinko lišit. Kromě pozměněné kapacity baterie by měly být všechny ostatní díly a parametry stejné – procesor, velikost pamětí, fotoaparát a další komponenty. Samsung prý doposud stihl opravit téměř 98 % všech vadných telefonů, jedná se přibližně o 2,99 milionů zařízení. Za rozhodnutím má stát i ekologická zodpovědnost, společnost totiž nebude muset všechny díly likvidovat jen kvůli vadné baterii, ale může je tímto způsobem zužitkovat. Kolik opravených telefonů se vůbec dostane na pulty obchodů a kolik zařízení se opravdu prodá, je prozatím ve hvězdách.

  Zdroj

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online