Zavřít reklamu

 Dámy a pánové, čas chytit do rukou ten popcorn a pohodlně se usadit. Upravená verze Androidu po vzoru Samsungu ve skutečnosti vypadá, že je to jedna z nejlepších věcí, kterou můžete na svém telefonu či tabletu mít. Pak je tu druhá skupina lidí, která by jej nechtěla ani za milion korun.

TouchWiz tu s námi již nějaký ten pátek je a za tu dobu si prošel velkými evolučními změnami. Nicméně, stále jsem měl nutkání vracet se k Nexusu od Googlu, a to kvůli čistému Androidu. To se však změnilo ve chvíli, kdy jsem do rukou uchopil Samsung Galaxy S7. A právě v tuto chvíli mi došlo, že TouchWiz už dávno není žádné monstrum, jak ho většina lidí označuje. Otázka zní „je lepší než klasický čistý systém od Googlu?“ Dle mého názoru ano.

Systém po vzoru Samsungu je nyní mnohem čistší, rychlejší a samozřejmě nabízí něco navíc. Můj kamarád zažil stejný příběh. Ještě předtím, než do rukou uchopil Galaxy S7 Edge, používal Nexus 6P. Sám předpokládal, že ihned po zapnutí telefonu bude muset vyjmout SIM kartu a běžet zpět k Nexusu. Ovšem to se nestalo a kompletně přešel k jihokorejské společnosti. Jediným důvodem, proč se vrátit zpět k Nexusu 6P, je podpora aktualizací.

Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s Galaxy S7, protože mě opravdu velmi překvapilo, jakým způsobem systém nově pracuje. Mějte však stále na paměti, že níže uvedené věci dost možná nemusí každému vyhovovat, ovšem mě ano.

TouchWiz funkce, které se mi opravdu líbí

Tuhle funkci jsem si opravdu zamiloval. U neupravené verzi Androidu N pracuje režim „rozdělená obrazovka“ velmi podivně a podporuje jen hrstku aplikací. Samsung je ale úplně někde jinde. Takzvané plovoucí okno a multi-okenní prvky jsou opravdu snadné k použití, jednoduše se učí, a podporují velké množství aplikací.

TouchWiz

Jistě, ne všechny aplikace tuto funkci podporují (jako třeba Samsung kalkulačka….což nechápu…). Nicméně, i tak Samsung konečně, jako první na trhu, dokázal plně využít užitečnosti multi-oken.

Dialer

Upřímně řečeno, nenávidím dialery třetích stran. Nenávidím je u Huawei, nemám velkou lásku ani k LG. Také jsem stáhl několik aplikací a většina z nich opravdu nejsou mým šálkem čaje. Na to jsem si ale zvykl až u Samsungu.

TouchWiz

Nejen, že je čistý a velmi snadno použitelný, ale také má některé skvělé funkce. Díky volitelnému nastavení můžete zjistit, zda číslo příchozího volajícího je typu spam. Kromě toho se mi také líbí flexibilita komunikátoru s možností odmítnout hovor a odeslat přednastavenou zprávu.

Můj celkový dojem z upravené verze TouchWiz

Dříve jsem si Samsung Galaxy S2 opravdu užíval, ale nejednalo se o software, ke kterému bych se chtěl vrátit. Jeden z mých kamarádů mi také v průběhu let půjčil Galaxy S5, kde byl systém o něco vyladěnější a zajímavější, ovšem pořád to nebylo ono. Musím se však přiznat, že TouchWiz na Galaxy S7 jsem si doopravdy zamiloval. Velmi čistý, přehledný a rychlý systém bez zbytečných pádů aplikací.

samsung_galaxy_s7_edge_25690678361

Dnes nejčtenější

.