• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 S8 Note 8 Note 7
  iStores.sk

  TouchWiz od Samsungu už dávno není žádné monstrum

   Dámy a pánové, čas chytit do rukou ten popcorn a pohodlně se usadit. Upravená verze Androidu po vzoru Samsungu ve skutečnosti vypadá, že je to jedna z nejlepších věcí, kterou můžete na svém telefonu či tabletu mít. Pak je tu druhá skupina lidí, která by jej nechtěla ani za milion korun.

  TouchWiz tu s námi již nějaký ten pátek je a za tu dobu si prošel velkými evolučními změnami. Nicméně, stále jsem měl nutkání vracet se k Nexusu od Googlu, a to kvůli čistému Androidu. To se však změnilo ve chvíli, kdy jsem do rukou uchopil Samsung Galaxy S7. A právě v tuto chvíli mi došlo, že TouchWiz už dávno není žádné monstrum, jak ho většina lidí označuje. Otázka zní „je lepší než klasický čistý systém od Googlu?“ Dle mého názoru ano.

  Systém po vzoru Samsungu je nyní mnohem čistší, rychlejší a samozřejmě nabízí něco navíc. Můj kamarád zažil stejný příběh. Ještě předtím, než do rukou uchopil Galaxy S7 Edge, používal Nexus 6P. Sám předpokládal, že ihned po zapnutí telefonu bude muset vyjmout SIM kartu a běžet zpět k Nexusu. Ovšem to se nestalo a kompletně přešel k jihokorejské společnosti. Jediným důvodem, proč se vrátit zpět k Nexusu 6P, je podpora aktualizací.

  Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s Galaxy S7, protože mě opravdu velmi překvapilo, jakým způsobem systém nově pracuje. Mějte však stále na paměti, že níže uvedené věci dost možná nemusí každému vyhovovat, ovšem mě ano.

  TouchWiz funkce, které se mi opravdu líbí

  Tuhle funkci jsem si opravdu zamiloval. U neupravené verzi Androidu N pracuje režim „rozdělená obrazovka“ velmi podivně a podporuje jen hrstku aplikací. Samsung je ale úplně někde jinde. Takzvané plovoucí okno a multi-okenní prvky jsou opravdu snadné k použití, jednoduše se učí, a podporují velké množství aplikací.

  Jistě, ne všechny aplikace tuto funkci podporují (jako třeba Samsung kalkulačka….což nechápu…). Nicméně, i tak Samsung konečně, jako první na trhu, dokázal plně využít užitečnosti multi-oken.

  Dialer

  Upřímně řečeno, nenávidím dialery třetích stran. Nenávidím je u Huawei, nemám velkou lásku ani k LG. Také jsem stáhl několik aplikací a většina z nich opravdu nejsou mým šálkem čaje. Na to jsem si ale zvykl až u Samsungu.

  Nejen, že je čistý a velmi snadno použitelný, ale také má některé skvělé funkce. Díky volitelnému nastavení můžete zjistit, zda číslo příchozího volajícího je typu spam. Kromě toho se mi také líbí flexibilita komunikátoru s možností odmítnout hovor a odeslat přednastavenou zprávu.

  Můj celkový dojem z upravené verze TouchWiz

  Dříve jsem si Samsung Galaxy S2 opravdu užíval, ale nejednalo se o software, ke kterému bych se chtěl vrátit. Jeden z mých kamarádů mi také v průběhu let půjčil Galaxy S5, kde byl systém o něco vyladěnější a zajímavější, ovšem pořád to nebylo ono. Musím se však přiznat, že TouchWiz na Galaxy S7 jsem si doopravdy zamiloval. Velmi čistý, přehledný a rychlý systém bez zbytečných pádů aplikací.

  Diskuze

   Osobně postrádám u článku další věci. Např. SPRÁVA KONTAKTŮ A SMS. V podobě Touchwiz díky němu mám možnost přidat lidi do skupiny, kde telefon neupozorňuje. V čistém A 6.XX tato funkce není. Max přesměrování do hlasové schránky, ale ani to jsem nenašel. Dále PROTOKOLY ČINNOSTÍ. Věc, kterou denně používám. Tozn., u kontaktu vidím co vše se s ním dělo. Veškerá komunikace v obou směrech, dále pak kompletní historie volání. Když někdo tvrdí, že mi před týdnem volal a já mu nezavolal zpět, mám se kam podívat. Ne jak u iPhone kde je paměť pro mě sotva na 5 dnů (cca 100 hovorů). Používám telefon v business a živí mě komunikace. TouchWiz má některé věci, které unikají většině výrobců. Vyhledávání v protokolech apod., opravdu jedna z nejlepších úprav Androidu. To, že je zasekaný telefon dalšími věcmi netřeba komentovat, jen se zmiňuji o kladech, které mi každý den usnadňují práci. Doufám, že Samsung bude nadále zlepšovat a nezahodí tyto maličkosti. Uvědomuji si, že patřím do užší skupiny uživatelů.

   Reagovat

   Už jsi skoro nepamatuji čistý Android, ale měl jsem Nexus 5 a bez spousty přidaných aplikací, které jsem samozřejmě musel dlouho hledat, než jsem našel ty, které uměly, co jsem přesně chtěl, to bylo nepoužitelné. Už jenom v kontaktech odsun vpravo volání, vpravo sms, to je věc, bez které se nedokážu už obejít. Jinak telefon bez pádů systému, vše šlape, jen ty zoufalé aktualizace. Jsem u T-Mobile a Nougat stále nikde. U S8 se ale předem bojím ztráty HW tlačítek a přesunuti čtečky otisků prstů dozadu. Mám strach, že si ba to nezvyknu. Prý má být ale systém zase výrazně vylepšený, tak uvidíme.

   Reagovat

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Tyto telefony a tablety od Samsungu dostanou nový Android 8.0 Oreo
  galaxy-note-7-icon
  Z repasovného Galaxy Note 7 se stala limitka. V Koreji se vyprodal, další kusy už nebudou
  Historie řady Samsung Galaxy Note: od revoluce, přes výbuchy až po současnost
  5 nejlepších funkcí Galaxy Note 8, které vás zlákají ke koupi
  Galaxy Note8 je první smartphone s duální optickou stabilizací. K čemu je to vlastně dobré?
  Je voděodolný smartphone skutečně voděodolný? Dejte si pozor na nečekané utopení telefonu
  Soud dnes poslal dědice Samsungu na pět let do vězení
  Výdrž baterie nového Note8 ve srovnání s Galaxy S8+ váš příliš nepotěší
  Samsung Galaxy Note8 se oficiálně představuje: nekonečný displej, duální fotoaparát a vylepšený S Pen
  Google představil Android 8.0. Jmenuje se po sušence a řeší hlavní problém s aktualizacemi
  Samsung na svých stránkách omylem ukázal finální podobu Galaxy Note 8
  Samsung Galaxy Note 8: displej, vzhled, fotoaparát, cena a vůbec vše, co byste o něm měli před jeho vydáním vědět
  Seznam aplikací, které nejvíce zatěžují Android
  Samsung představil sluchátka U Flex. Nechybí jim vibrace, voděodolnost ani unikátní ohebnost
  Souboj hlasových asistentů: Siri vs Google Assistant vs Bixby Voice vs Amazon Alexa
  Smart Zoom nebo Refocus. Samsung už teď prozradil funkce duálního fotoaparátu u Galaxy Note 8
  Proslulý leaker ukázal přesný design Samsungu Galaxy Note 8
  Jak se vyvíjelo bezdrátové nabíjení od Samsungu