TouchWiz od Samsungu už dávno není žádné monstrum

 Dámy a pánové, čas chytit do rukou ten popcorn a pohodlně se usadit. Upravená verze Androidu po vzoru Samsungu ve skutečnosti vypadá, že je to jedna z nejlepších věcí, kterou můžete na svém telefonu či tabletu mít. Pak je tu druhá skupina lidí, která by jej nechtěla ani za milion korun.

TouchWiz tu s námi již nějaký ten pátek je a za tu dobu si prošel velkými evolučními změnami. Nicméně, stále jsem měl nutkání vracet se k Nexusu od Googlu, a to kvůli čistému Androidu. To se však změnilo ve chvíli, kdy jsem do rukou uchopil Samsung Galaxy S7. A právě v tuto chvíli mi došlo, že TouchWiz už dávno není žádné monstrum, jak ho většina lidí označuje. Otázka zní „je lepší než klasický čistý systém od Googlu?“ Dle mého názoru ano.

Systém po vzoru Samsungu je nyní mnohem čistší, rychlejší a samozřejmě nabízí něco navíc. Můj kamarád zažil stejný příběh. Ještě předtím, než do rukou uchopil Galaxy S7 Edge, používal Nexus 6P. Sám předpokládal, že ihned po zapnutí telefonu bude muset vyjmout SIM kartu a běžet zpět k Nexusu. Ovšem to se nestalo a kompletně přešel k jihokorejské společnosti. Jediným důvodem, proč se vrátit zpět k Nexusu 6P, je podpora aktualizací.

Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s Galaxy S7, protože mě opravdu velmi překvapilo, jakým způsobem systém nově pracuje. Mějte však stále na paměti, že níže uvedené věci dost možná nemusí každému vyhovovat, ovšem mě ano.

TouchWiz funkce, které se mi opravdu líbí

Tuhle funkci jsem si opravdu zamiloval. U neupravené verzi Androidu N pracuje režim „rozdělená obrazovka“ velmi podivně a podporuje jen hrstku aplikací. Samsung je ale úplně někde jinde. Takzvané plovoucí okno a multi-okenní prvky jsou opravdu snadné k použití, jednoduše se učí, a podporují velké množství aplikací.

Jistě, ne všechny aplikace tuto funkci podporují (jako třeba Samsung kalkulačka….což nechápu…). Nicméně, i tak Samsung konečně, jako první na trhu, dokázal plně využít užitečnosti multi-oken.

Dialer

Upřímně řečeno, nenávidím dialery třetích stran. Nenávidím je u Huawei, nemám velkou lásku ani k LG. Také jsem stáhl několik aplikací a většina z nich opravdu nejsou mým šálkem čaje. Na to jsem si ale zvykl až u Samsungu.

Nejen, že je čistý a velmi snadno použitelný, ale také má některé skvělé funkce. Díky volitelnému nastavení můžete zjistit, zda číslo příchozího volajícího je typu spam. Kromě toho se mi také líbí flexibilita komunikátoru s možností odmítnout hovor a odeslat přednastavenou zprávu.

Můj celkový dojem z upravené verze TouchWiz

Dříve jsem si Samsung Galaxy S2 opravdu užíval, ale nejednalo se o software, ke kterému bych se chtěl vrátit. Jeden z mých kamarádů mi také v průběhu let půjčil Galaxy S5, kde byl systém o něco vyladěnější a zajímavější, ovšem pořád to nebylo ono. Musím se však přiznat, že TouchWiz na Galaxy S7 jsem si doopravdy zamiloval. Velmi čistý, přehledný a rychlý systém bez zbytečných pádů aplikací.

Diskuze

    Osobně postrádám u článku další věci. Např. SPRÁVA KONTAKTŮ A SMS. V podobě Touchwiz díky němu mám možnost přidat lidi do skupiny, kde telefon neupozorňuje. V čistém A 6.XX tato funkce není. Max přesměrování do hlasové schránky, ale ani to jsem nenašel. Dále PROTOKOLY ČINNOSTÍ. Věc, kterou denně používám. Tozn., u kontaktu vidím co vše se s ním dělo. Veškerá komunikace v obou směrech, dále pak kompletní historie volání. Když někdo tvrdí, že mi před týdnem volal a já mu nezavolal zpět, mám se kam podívat. Ne jak u iPhone kde je paměť pro mě sotva na 5 dnů (cca 100 hovorů). Používám telefon v business a živí mě komunikace. TouchWiz má některé věci, které unikají většině výrobců. Vyhledávání v protokolech apod., opravdu jedna z nejlepších úprav Androidu. To, že je zasekaný telefon dalšími věcmi netřeba komentovat, jen se zmiňuji o kladech, které mi každý den usnadňují práci. Doufám, že Samsung bude nadále zlepšovat a nezahodí tyto maličkosti. Uvědomuji si, že patřím do užší skupiny uživatelů.

    Reagovat

    Už jsi skoro nepamatuji čistý Android, ale měl jsem Nexus 5 a bez spousty přidaných aplikací, které jsem samozřejmě musel dlouho hledat, než jsem našel ty, které uměly, co jsem přesně chtěl, to bylo nepoužitelné. Už jenom v kontaktech odsun vpravo volání, vpravo sms, to je věc, bez které se nedokážu už obejít. Jinak telefon bez pádů systému, vše šlape, jen ty zoufalé aktualizace. Jsem u T-Mobile a Nougat stále nikde. U S8 se ale předem bojím ztráty HW tlačítek a přesunuti čtečky otisků prstů dozadu. Mám strach, že si ba to nezvyknu. Prý má být ale systém zase výrazně vylepšený, tak uvidíme.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung Galaxy S9 by mohl nabídnout v porovnání s loňským modelem zase o něco větší baterii
Galaxy S9 přichází. Samsung jeho premiéru naplánoval na konec února
Galaxy S9 Infinity display icon
Samsung jde proti proudu. U Galaxy S9 se nezaměří odemykání obličejem, ale zdokonalí skener oční duhovky
Samsung Galaxy A8+ (2018) se ukazuje v plné parádě na prvním videu
Samsung zveřejnil manuál k chystaným Galaxy A8 i A8+ a prozradil tak o nich všechny novinky
Samsung Galaxy S9 se nakonec nepředstaví tak brzo, jak spekulace původně naznačovaly
Po poslední aktualizaci systému přestalo u některých modelů Galaxy S8 a S8+ fungovat rychlé nabíjení
Black Friday v Mobil Pohotovost aneb nevídané slevy na více jak stovku smartphonů
Galaxy S9 Infinity display icon
Fotografie obalu pro Samsung Galaxy S9 ukazují jeho finální podobu
Samsung Galaxy S8 teď díky Black Friday seženete jen za 14 590 Kč
Android Pay je konečně v Česku. Platit mobilem můžete už od dneška
Samsung Galaxy S8 se dočká nové barevné varianty, která je jako ušitá pro nadcházející měsíce
Jak se ve světě těží bitcoiny? Stačí vám na to i 40 starých telefonů od Samsungu
Vývoj Samsungu Galaxy S9 jde do finále, příští měsíc startuje jeho výroba na plné obrátky
První kompletní pohled na řadu Galaxy A (2018) aneb sklo, kov, Infinity displej a duální fotoaparát
Samsung si v nové reklamě trefně utahuje z Applu a jeho iPhonů za posledních deset let
Vzpomínáte si na vybuchující Samsung Note7? Některé kousky Note8 mají naopak problém se zamrzáním
Kupte si Galaxy S8 nebo Galaxy S7 a Samsung vám vrátí 3 000 Kč