Zavřít reklamu

Stalo se to snad už každému z nás. Pořídíte si nový telefon, spustíte ho, provedete několik základních nastavení, připojíte se na svůj Google účet a nainstalujete několik aplikací. Vše prostě funguje skvěle a s novým „miláčkem“ se cítíte jako v pohádce. Jak však čas plyne a vy telefon aktivně používáte, instalujete do něj další a další aplikace, až se dostanete do stavu, kdy už není systém Android zdaleka tak plynulý, jak tomu kdysi bývalo.

Do takového podobného stavu se navíc dostanete postupně. Často si tak ani nevšimnete, že se váš telefon zpomaluje. Až najednou vám dojde trpělivost a řeknete si, že asi něco není v pořádku. To je ideální čas na pořádnou očistu vašeho systému.

Jak na Androidu odinstalovat nepotřebné aplikace?

Přímo na zmíněných seznamech spuštěných či instalovaných aplikací stačí kliknout na aplikaci, kterou jste se rozhodli zlikvidovat. Díky tomu se dostanete na kartu s detailními informacemi o aplikaci, na které vidíte, kolik místa daná aplikace a její data zabírají v interní paměti telefonu. Nyní stačí použít tlačítko odinstalovat a následně volbu potvrdit. Během několika vteřin je aplikace pryč a vašemu telefonu se bude o něco lépe dýchat.

Jestliže se vám stále nedaří vybranou aplikaci ze seznamu spuštěných aplikací odinstalovat, musíte si zapamatovat její název a přejít na kategorii Vše. Zde aplikaci najděte a klikněte na ni – poté klikněte na tlačítko Odinstalovat. Tento postup pak můžete aplikovat na všechny aplikace, které vůbec nepoužíváte. Dávejte si ale velký pozor na systémové aplikace. Ty poznáte podle zelené ikonky s Androidem. Tyto aplikace vůbec neřešte a rozhodně je nezastavujte ani neodinstalovávejte.

Po odinstalaci několika nepotřebných aplikací bude znát zrychlení vašeho stroje. Může se samozřejmě stát ta situace, kdy již nemáte co odinstalovat a váš telefon je stále pomalý V takovém případě doporučuji využívané aplikace běžící stále na pozadí nahradit nějakými jinými, méně náročnými aplikacemi – ideálně takovými, které neběží neustále na pozadí. Další možností je pořízení lepšího telefonu. Obzvláště, pokud máte méně než 1 GB celkové operační paměti.

Android

Dnes nejčtenější

.