Zavřít reklamu

Stalo se to snad už každému z nás. Pořídíte si nový telefon, spustíte ho, provedete několik základních nastavení, připojíte se na svůj Google účet a nainstalujete několik aplikací. Vše prostě funguje skvěle a s novým „miláčkem“ se cítíte jako v pohádce. Jak však čas plyne a vy telefon aktivně používáte, instalujete do něj další a další aplikace, až se dostanete do stavu, kdy už není systém Android zdaleka tak plynulý, jak tomu kdysi bývalo.

Do takového podobného stavu se navíc dostanete postupně. Často si tak ani nevšimnete, že se váš telefon zpomaluje. Až najednou vám dojde trpělivost a řeknete si, že asi něco není v pořádku. To je ideální čas na pořádnou očistu vašeho systému.

Zjistěte, které aplikace váš telefon zpomalují

Jednou z nejlepších a zároveň nejjednodušších cest je provedení takzvaného resetu telefonu do továrního nastavení. Ano já vím, tohle jste si přečíst úplně tak moc nechtěli. Přijdete tím totiž o všechna data budete nuceni znovu vše nastavovat a instalovat aplikace, které využíváte. Mnohem lepší postup tak je ruční odinstalace nepoužívaných aplikací a to především těch, které běží na pozadí systému – jak ale zjistit, které to jsou?.

V operačním systému Android najdete v nastavení systému položku Aplikace (ta se nachází v sekci Zařízení – záleží však na tom, jaký máte telefon a verzi OS Android – najdete ji ale na každém telefonu i verzi systému). Na tuto položku klikněte v menu, díky čemuž se dostanete na seznam instalovaných aplikací, přičemž se můžete tažením do stran přepínat mezi seznamy Stažené, Na kartě SDSpuštěné a Vše. Opět je možné, že pojmenování bude na vašem telefonu odlišné podle verze operačního systému.

Nyní vás zajímají spuštěné aplikace na seznamu Spuštěné. To jsou ty aplikace, které právě běží a využívají prostředky operačního systému. Pozorně je všechny projděte a nad každou z nich se zamyslete. Víte, co to je za aplikaci či hru? Používáte ji? Kdy jste ji naposledy spustili? Pokud si nevzpomínáte, je velmi pravděpodobné, že aplikaci nepoužíváte a doporučuji její okamžitou odinstalaci.

Android

Dnes nejčtenější

.