Zavřít reklamu

Samsung zvykne po boku svojich telefónov vydávať aj plejádu príslušenstva, zvlášť ak ide o série Galaxy S a A. V ich prípade zvykne spoločnosť predstavovať obaly po boku telefónov a vo väčšine prípadov začne príslušenstvo predávať v rovnaký deň. Celkom zaujímavým doplnkom priamo od prvej strany je Samsung Clean Cover. Je to prakticky najlacnejší ochranný obal od Samsungu, cenovo sa pohybuje niekde na úrovni 20€ a aj keď kladie dôraz na dizajn, ochrana mobilu je preň prioritou číslo 1.

Pokiaľ ide o dizajn, tu je jasne vidieť, že Clear Cover je imidžový kúsok. Jeho zadná strana je priehľadná, takže farba telefónu je stále relevantná. Obal však trochu obohatí dizajn usporiadanými bodkami a dodatočným nápisom Designed by Samsung na spodku. Takým prekvapením pre mňa bolo, že priehľadná časť je ešte zvonka chránená fóliou pred poškriabaním. To bolo pre mňa celkom prekvapenie, pretože som to zistil až po niekoľkých týždňoch používania a túto fóliu mám nalepenú doteraz.

So žiadnou fóliu ale nepočítajte na boku. Bočný akože-kovový rámček je skrátka priveľmi vytvarovaný na to, aby tu nejaká prídavná ochrana bola. Rámček bol navrhnutý tak, aby umožňoval okamžitý prístup k rôznym prvkom, takže narozdiel od všetkých tých Spigenov alebo Bugatti nechráni tlačidlá, porty na spodnej časti a ani vaničku na pamäťovku. Chráni však tie najkritickejšie miesta – rohy. Na nich je obal nielen, že silnejší, ale dokonca presahuje asi 1mm nad displej, takže pri pádoch dokáže ochrániť mobil aj zpredu. Samozrejme ak padne na rovný povrch.

Pri Galaxy S7 edge sa však pripravte na poriadny problém – ani tento obal nemôžete kombinovať s ochranným sklom. Výrobcovia sa ani po roku nedokázali prispôsobiť krivkám telefónu a nedokázali priniesť sklo, ktoré by sa po nasadení obalu neodlepilo. Česť výnimkám, ak nejaké existujú.

Z praktického hľadiska ale môžem povedať, že tento obal mi už telefón zachránil. Poďakovať som sa mu poďakoval párkrát teraz v zime, keď boli vonku poľadovice. Stalo sa mi, že som padol a popri tom sa mi telefón vyšmykol z ruky či dokonca mi vyletel z vačku. Chvaľabohu sa telefónu nič nestalo a aj teraz vyzerá ako nový. O obale sa to nedá povedať, po bližšom preskúmaní je trochu odretý. Ale to je presne jeho účel. Vždy lepšie, keď sa zničí vec za 20€ ako vec 40-krát drahšia.

Samsung Clean Cover FB

Dnes nejčtenější

.