Zavřít reklamu

Fotoaparáty na mobiloch už dávno nie sú také zlé a dnes už pomaly vzniká kategória mobilnej fotografie. Vlastne ide o akýsi sub-žáner fotografií, kde miesto Hasselbladu figuruje objektív telefónu. Objektív dobrého telefónu, samozrejme. Za taký sa považuje napríklad iPhone, zo sveta Androidu potom jednoznačne Huawei P9 a Galaxy S7. O poslednom menovanom sa dokonca viacerí zhodujú, že je ten najlepší, ktorý môžete zohnať. Čerešničkou na torte sú potom oficiálne fotoobjektívy od Samsungu, ale o tom inokedy.

Galaxy S7 a Galaxy S7 edge okrem kvalitného 12-megapixelového fotoaparátu ponúkajú aj jednu skrytú možnosť, ktorú fotografi isto ocenia. Umožňujú totiž fotiť v RAW pri použití Pro režimu. Tento režim to teda myslí s profesionalitou celkom vážne, keďže násedný RAW súbor si viete upraviť podľa potrieb vo Photoshope alebo Lightroome. Ako som však povedal, funkcia sa ukrýva v nastaveniach a je defaultne vypnutá. Aby ste ju aktivovali, musíte:

Ako fotiť v RAW na Galaxy S7 a Galaxy S7 edge

  1. Otvoriť fotoaparát
  2. Vybrať Profesionálny režim
  3. Kliknúť na ikonu nastavení vľavo hore
  4. Prescrollovať sa nadol a aktivovať možnosť Uložiť ako súbor RAW

Z dlhodobej skúsenosti by som ešte odporučil, aby ste pred každým fotením overili, či je funkcia zapnutá. Ak je v telefóne málo miesta, funkcia sa zvykne automaticky vypnúť bez vášho vedomia. Výsledné súbory sú potom vo formáte DNG. Okrem nich ale telefón vytvorí aj kópiu v JPG, ktorú si môžete pozrieť kedykoľvek.

Galaxy S7 edge RAW nastavenia
Galaxy S7 camera FB

Dnes nejčtenější

.