Zavřít reklamu

Společnost Samsung byla na trhu s tablety ve stavu neustálého poklesu a v posledním čtvrtletí loňského roku na tom byla úplně stejně. Globální dodávky tabletů poklesly až o 9 procent, a to ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016. Apple a Samsung jsou bez debat největšími výrobci tabletů na trhu.

Jihokorejský výrobce Samsung dodal po celém světě 9 milionů kusů svých tabletů, a to ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015 – tudíž tvořily 12,9 procent celkového trhu. Firma ve stejném čtvrtletí loňského roku dodala 8,1 milionů kusů. Díky tomu vykázala meziroční pokles až o 10 procent. Na celkovém trhu s tablety, v posledním čtvrtletí minulého roku, dokázala společnost dodat 12,8 procent kusů.

Samsung

Konkurenční Apple však zažívá mnohem krušnější časy. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2015 dodal 16,1 milionů jednotek, ve stejném období loňského roku už jen 13,1 milionů kusů. Meziroční pokles tak činí 19 procent. Kromě těchto dvou předních výrobců, Amazon, Lenovo a Huawei zažívají skvělé chvíle. Podle zprávy Strategy Analytics se těmto firmám podařilo zvýšit dodávky mezi 21 až 49 procent. Samsung se bude snažit vrátit své tablety tam, kam patří – tedy na absolutní špičku trhu. Tomu by měl dopomoci nový tablet Samsung Galaxy Tab S3 s Androidem a Galaxy S2 TabPro s plnohodnotnými Windows 10.

Samsung

Zdroj

Dnes nejčtenější

.